Skandinávský styl bydlení je populární

Skandinávský styl bydlení je populární

Lidé na celém světě si oblíbili skandinávský nábytek, protože odolává módním vlivům, je krásný, funkční a důmyslný, a přitom i kvalitní. Najdete na něm nezvyklé a zajímavé detaily, jednotlivé kousky jsou lehké a tvarově velmi zajímavé. Typickým materiálem, ze kterého se skandinávský materiál vyrábí, je dřevo. Když si výrobky z dílny severských návrhářů koupíte, oceníte jejich praktičnost, kterou charakterizují skryté prostory a nenáročná údržba povrchu. Dominuje bílá barva v kontrastu s černou a šedou, která prosvětlí každý byt. Skandinávský nábytek se hodí do každého pokoje, dá se dobře sladit i se staršími kousky.

Až si budete vybírat materiál, ze kterého budete chtít nábytek, asi vás zláká masiv. Je k výrobě nábytku velmi oblíbený pro svůj vzhled, přírodní krásu, vůni a dlouhou životnost. Když je povrch dobře ošetřen vosky nebo olejem, hodí se nejen na nábytek, ale také na podlahy, obklady, okenní rámy a dveře. Není příliš vhodný do kuchyně, protože mu neprospívá střídavá teplota a vlhkost. Také se méně častěji používá na výrobu stolů a skříní, protože jeho údržba vyžaduje více času a speciální čistící prostředky. Velmi populární je nelakovaný masívní nábytek, jehož výroba nemá negativní dopad na ekologii. Přírodní dřevo se ošetřuje pouze oleji a vosky, vyžaduje pravidelnou údržbu, ale při poškození se dá snadno opravit.

Lamino je výrazně levnější a méně náročné na ošetřování. Jsou to dřevotřískové desky s povrchovou fólií. Díky odolnosti vůči krátkodobému působení vlhkosti, zvýšené teplotě a běžným chemikáliím se hodí nejen na výrobu nábytku do pokojů, ale i do kuchyně. Lamino se vyrábí ve velké škále barev, a také v dekoru dřeva. Snadno se omývá, ale jeho životnost je nižší, nemůžeme počítat s tím, že nám nábytek z něj vydrží celý život.

Dřevotřísková deska může být polepena také dýhou. Jde o přírodní materiál, který vzniká loupáním nebo krájením dřeva na plátky. Dýha je velmi kvalitní, dodá nábytku vzhled stromu, ze kterého byla vyrobena, a přesto je výrazně levnější než masiv. Využívá se zejména na výrobu skříní a stolů, při správné údržbě může vydržet až několik desítek let.

Skandinávský nábytek IDEA si můžete prohlédnout ve dvanácti prodejnách větších českých a moravských měst. Pokud jste z menší obce, nic se neděje. Nábytek se dá objednat přes e-shop, při ceně nad 3999 Kč je doprava zdarma.