S pomocí autojeřábu je dům z dřevo panelů postaven za dva měsíce

S pomocí autojeřábu je dům z dřevo panelů postaven za dva měsíce

Mnoho staveb se bez pomoci jeřábnických prací takřka neobejde. Například silniční mosty, velké ocelové haly nebo výškové pomoci by bez pomoci jeřábů a autojeřábů nemohly existovat. Jelikož se jedná o velké stroje s velmi precizním a náročným ovládáním musí je vždy řídit profesionál, který má potřebná školení a licence. Autojeřáby mohou nejen zvedat předměty do výšky, ale díky závěsnému koši upevněnému na hlavu ramene jeřábu, mohou sloužit také jako teleskopická montážní plošina, která se dostane i na těžko přístupná místa. Využívá se například při opravách plavebních komor nebo podobně situovaných míst.

U běžnější činnosti se s autojeřáby nejčastěji setkáte při stavbě rodinného domu, garáže, haly nebo podobně. Postavit pomocí autojeřábu hrubou stavbu z před vyrobených zateplených dřevo panelů na už připravenou základovou desku trvá dva dny. Celý dům tak, může být hotový za dva až tři měsíce. Mimo to se pomoc autojeřábu hodí také při přemisťování těžších břemen, jako je třeba při usazení bazénu nebo i celého zahradního domku.

Všechny výše zmíněné jeřábnické práce nabízí firma autojeřáby Josef Študent. Na trhu působí už od roku 2000, s mnoha zákazníky spolupracuje dlouhodobě, například se stavebními firmami nebo s firmami zabývajícími se výstavbou dálničních mostů. Její vozový park disponuje autojeřábem AD 20 Tatra a nově také strojem LIEBHERR 1030/2 s nosností až 35 tun. Firma sídlí na Brněnsku a nejčastěji působí v této oblasti. V případě potřeby však dojede s autojeřáby po celé České republice. Mimo výstavbu domů a silničních mostů se tato firma zaměřuje také na montáže billboardů, návěstí, ocelových konstrukcí a zabývá se i vysoce specializovanými pracemi s montážními koši.