S bazénem plánujte i jeho obložení

S bazénem plánujte i jeho obložení

Mnozí uprostřed třeskutých mrazů myslí na léto, na válení se u bazénu a sluníčko hřející tváře, jen proto, aby se na chvíli zahřáli a aspoň v myšlenkách unikli před zimou. Je ovšem pravda, že poslední roky jsou zimy čím dál mírnější a léta více horké, takže přemýšlet nad bazénem není vůbec od věci. Právě teď je totiž nejlepší doba ho začít plánovat, aby na jaře mohl být realizován a v létě jste se mohli koupat. Při výběru bazénu nejde jen o bazén samotný a o potřebnou techniku, ale také musíte vymyslet jeho obložení a povrch, jaký bude v jeho okolí.

Pokud si do vody nechcete nosit nepořádek z trávy, poté bude třeba zvolit obklady, na kterých se bude dobře ležet, kam umístíte lehátka a které především budou splňovat požadavky na bezpečnost. Povrchy kolem bazénu musí být protiskluzové, nenáročné na údržbu, velmi odolné proti působení vody a chlóru, vydržet by měly několik let a zároveň by měly vypadat dobře. Dřevo je kolem bazénů velmi příjemné a estetické, vyžaduje však pravidelnou údržbu a je nejvíc náchylné na vodu a chlor.

Jeho příjemná pořizovací cena je tak většinou vykoupena náročnou údržbou. Kamenné obložení potom naopak téměř nestárne a celkový vzhled bazénu posune na úplně jinou úroveň. Je o něj však také třeba se starat, nenabízí tolik barevných variant, rozpálí se na slunci a je tvrdé na ležení.

Nejoblíbenější klasikou kolem bazénů je tak dlažba. Ta nejen že má rozumnou pořizovací cenu, ale také je mrazuvzdorná, má nízkou nasákavost, je odolná vůči teplotním změnám, může se vyznačovat velmi protismykovým povrchem, a především nabízí mnoho možností barevných úprav. Nejoblíbenější jsou však odstíny od okrové po červenohnědou.