Rekonstrukce zlepší vlastnosti celé stavby

Rekonstrukce zlepší vlastnosti celé stavby

Když se rozhodneme rekonstruovat dům nebo byt, byli bychom rádi, kdyby se práce na našem obydlí zbytečně neprotahovaly a mohli jsme se vrátit do nového co nejrychleji. Na druhé straně si přejeme, aby byla práce odvedena v co nejvyšší kvalitě a nebylo třeba nic reklamovat. Pro je nutné vybírat firmu, specializující se na stavebnictví, co nejpečlivěji. Je dobré, když je schopna zajistit co nejvíce stavebních prací sama nebo za pomoci stálých dodavatelských firem, se kterými dlouhodobě spolupracuje.

Základem jsou samozřejmě zednické práce, které v zahrnují zapravování špalet plastových oken, štukování, stěrkování vnitřních zdí, výstavbu komínů, jádrové omítky, podklady pro plovoucí podlahy, bourací a betonářské práce, opravu fasád a jiné. Při rekonstrukci starého domu je cílem skloubit současné a moderní trendy bydlení s jeho půvabem a přednostmi, přizpůsobit dispozice stávajícího domu novým potřebám na provoz a užívání Nároky na bydlení se stále zvyšují a málokdo chce bydlet tak jako jeho prarodiče nebo rodiče.

Objevily se nové materiály, které umožňují i starší domek proměnit v moderní bydlení, a toho je třeba využít. Staré domy mají navíc oproti novostavbám řadu předností, nacházejí se v již stabilizované zástavbě s kvalitní příjezdovou cestou, jsou obklopeny vzrostlými stromy a v jejich okolí jsou obchody i další služby. Při rekonstrukci je důležité předběžně stanovit rozsah všech prací, aby odpovídaly finančním a časovým možnostem majitele domu. Ke stavební činnosti je třeba přistupovat s rozvahou a citlivě, brát do úvahy stavebně technické vlastnosti konstrukce domu, jeho historii a také prostředí, ve kterém dům stojí. Menší rekonstrukce se projeví zejména na vzhledu domu a dotknou se především povrchových úprav, větší rekonstrukce mohou být tak rozsáhlé, že z původního objektu zůstanou jen některé nosné stěny.

Při úpravě interiérů se používá sádrokarton, jeho základním prvkem je deska, vyrobená z chemicky upraveného sádrového jádra, opláštěného speciálním kartonem. Montují se z něho podhledy, lepí  stropní desky, dělají příčky, předsazené stěny, celé půdní vestavby i bytová jádra. Sádra je ekologicky i biologicky dokonalý stavební materiál, který přispívá k tepelné pohodě člověka, zlepšuje zvukovou izolaci prostoru, řeší protipožární ochranu stavby a reguluje vlhkost vzduchu.