Řekněte stop otravnému hmyzu

Řekněte stop otravnému hmyzu

Sedíte v letním parném dni v kuchyni nebo obývacím pokoji a kolem uší vám létají protivné bzučící mouchy. Okno se zavřít nedá, protože venku je k zalknutí, odhánět mouchy se vám nechce a natahovat na lustr historickou lepící pásku jako pastičku také ne. Spreje pomáhají jen na chvilku a různé odpuzovače hmyzu fungují na chemické bázi, která nemusí dělat dobře alergikům. Stejné problémy řeší obyvatelé domků, kteří bydlí v blízkosti rybníka nebo jiné vodní plochy, kde se rojí komáři. Ty nejen bzučí, ale také bolestivě štípou.

Nejlepším, nejmodernějším a nejefektivnějším řešením je dát si nainstalovat sítě do oken a dveří, které vás od hmyzu ochrání. Sítě se dělají v mnoha různých provedeních, je dobré si promyslet, zda chcete sítě jen na sezónu nebo celoroční. Dá se ušetřit a koupit jen sítě na suchý zip. Jsou levné, jejich instalace na suchý zip je snadná a rychlá, ale lze si přiznat rovnou, že moc dlouho nevydrží. Větší investice je do sítí celoročních. Sítě jsou ze skelného vlákna potaženého plastem, nepodléhají korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Vyrábějí se v různých barvách, a to i šedé a černé, které na okenním profilu skoro ani neuvidíte. Je možné zvolit síť pevnou nebo rolovací, upevněnou v decentních hliníkových rámech, které nijak nenarušují celkový vzhled okna a domu. Barvu si zákazník může vybrat. Sítě proti hmyzu se dají nainstalovat do plastových oken i eurooken.

Dalším výrobkem, který zlepší komfort vašeho bydlení, jsou žaluzie. Jedním z našich největších výrobců je Rolux, který má ve svém výrobním programu žaluzie horizontální i vertikální, interiérové pro atypická okna, hliníkové i dřevěné. Žaluzie se staly součástí interiéru, ochraňují proti slunečním paprskům, regulují v místnosti světlo a přispívají i k vašemu většímu soukromí. Vyrábějí se až ve čtyřiceti barevných odstínech, lze je sladit s nátěrem stěn, nábytku a udělat tak místnosti pestřejší a veselejší. Dají se montovat do oken mezi skla, umístit na vnitřní stranu okna jako interiérové. Horizontální žaluzie se dají nainstalovat do okna prakticky jakéhokoli tvaru, třeba i s obloukem. Vysoce reprezentativní jsou dřevěné žaluzie, jejichž lamely se dělají z lípy nebo ramínu. Ušlechtilé dřevo má perfektní stabilitu, je jemné a krásné.