Průmyslovou podlahu jedině z drátkobetonu

Průmyslovou podlahu jedině z drátkobetonu

Podlahy v průmyslových budovách jdou dennodenně velmi zatěžované, a proto je potřeba, aby byly co nejvíce kvalitní a bezpečné. V poslední době stále větší uplatnění nacházejí betonové podlahy s rozptýlenou výztuží neboli s drátkobetonem. Hodí se do průmyslových staveb všech typů, skladovacích hal ale i administrativních budov nebo na parkovací stání a zemědělské objekty. Tento typ podlah je v současné době díky rychlosti položení ale i nízké ceně nejpoužívanější. Nízká cena taky rozhodně neznamená nižší kvalitu, ekonomická náročnost tohoto typu podlahy je snížena především díky vyloučení několika finančně náročných a časově omezujících technologických postupů, kterými je například vyvazování a vyztužování desky pomocí ocelových rohoží, nebo to, že není třeba čerpadlo na beton.

Množství výztuže pro tyto desky závisí na geologických podmínkách ale i na požadavcích na statickou a dynamickou nosnost betonové desky. V současnosti se rozptýlená výztuž nejčastěji využívá ve dvou modifikacích, dají se použít buď ocelové tažené drátky nebo polypropylenová vlákna. Rozptýlená výztuž u drátkobetonových podlah zlepšuje vlastnosti při statické zátěži a zvyšuje jejich únosnost i při dynamickém namáhání i zvyšuje trvanlivost těchto desek.

Rozptýlená výztuž bývá podle statického výpočtu přimíchávána do auto domíchávačů, kde se rovnoměrně promíchá do čerstvé betonové směsi. Množství drátků není nikde určeno, vždy záleží na výpočtu statika a na požadavcích, které jsou na nosnost podlahy kladeny. V realizaci průmyslových podlah nabízí své služby nejen v České republice i společnost KKstav concrete, která na trhu působí už mnoho let, využívá ověřené a kvalitní materiály a má za sebou mnoho úspěšných zakázek.