Proč zvolit PVC podlahu?

Proč zvolit PVC podlahu?

Jednou z nejzásadnějších otázek při stavbě nového bydlení nebo rekonstrukci staršího objektu je jakou zvolit podlahu? Na trhu jsou desítky značek a možností, tisíce vzorů a variant. U dnešních novostaveb i rekonstrukcí se čím dál častěji používá tzv. PVC podlaha, tedy podlaha z polyvinylchloridu. Jedná se o synteticky vyráběnou látku oblíbenou především díky její odolnosti a cenové dostupnosti.

PVC podlahy si lidé volí také pro jednoduchou údržbu, dlouhou životnost a obrovskou škálu motivů. Dnešní technologie výroby umožňuje vyrobit podlahové krytiny z PVC v takové kvalitě, že na pohled nepoznáte, zda se jedná o skutečnou dlažbu, dřevo, nebo PVC imitaci. Tato podlaha je velice příjemná a tichá na došlap, tlumí zvuk nejvíce za všech typů podlahových krytin. PVC podlaze nevadí rozlitá voda, je z obou stran voděodolná a vzdoruje i poničení podpatky, kamínky či nábytkem. PVC podlahu je možné použít do každé místnosti, včetně kuchyně a koupelny, kde oceníte, že se nejedná o kluzký povrch. Na trhu najdete mnoho cenově přívětivých variant, ušetřit je možné také na instalaci podlahy – měl by ji zvládnout každý.

Lubomír Berze, který vlastní prodejnu PVC podlah a koberců v Bruntále se jejich výběrem a údržbou zabývá už roky. V jeho prodejně najdou zákazníci stovky vzorníků, rady k výběru a údržbě podlah i doplňky, jako jsou lepidla a lišty. Prodejna je týdně zásobována, a co nenajdete přímo v ní, můžete si na místě objednat. K prohlédnutí a koupi jsou k disposici také desítky vystavených koberců. V dnešních domácnostech se už, především díky rozmachu podlahového topení, většinou nepoužívá koberec na pokrytí celé místnosti, to ovšem neznamená, že jejich obliba klesá. Naopak – mladé páry, které si nemohou dovolit utratit vysoké částky za designové tapety či nábytek často zútulňují a designují místnosti pomocí malých koberečků. Barevný huňatý koberec nesmí také chybět v žádném dětském pokojíčku – děti tráví na podlaze velkou část dne a takto si rodiče nemusí dělat starosti s odřenými koleny ani nachlazením. Koberce jsou také díky zvukově tlumícím vlastnostem téměř nezbytností v bytech.

Prodejna na Krnovské ulici v Bruntále nabízí nepřeberné množství koberců v nejrůznějších rozměrech, barvách, materiálech a cenách. Nabízené kusy se hodí nejen do bytů a domů, ale i do kanceláří či obchodních prostor. Mezi další nabízené produkty patří veškeré příslušenství k údržbě zboží, běhouny, vinil, kusové koberce a další doplňky.