Koberce pomáhají dělat interiér útulnějším. Tlumí zvuky, tepelně izolují a děti milují si na něm hrát. Také jsou ale náchylné na nečistoty. Vylitá káva, červené víno, drobky od sušenek nebo vodovky a pastelky od dětí patří mezi ty nejběžnější. Jsou nečistoty, které běžným čištěním z koberců nedostanete. Ve struktuře koberce se ukládá prach, který je častým alergenem, dále odumřelé kožní buňky a nechybí ani drobky od jídla, které jsou živnou půdou pro plísně a bakterie. Mimo zbavení se nečistot, které jistě prospěje vašemu zdraví pravidelným hloubkovým čištěním koberců pomáháte i jeho životnosti. Ať už jde o zachování barev, lesklá vlákna ale i jeho strukturu. Vysávat by se koberce měli dvakrát týdně a jednou nebo dvakrát ročně je také dobré si pozvat firmu specializující se na úklid domů která vám koberec odborně vyčistí.
Co se týká čištění koberců existují dvě základní a často používané metody, z nichž každá má své výhody i nevýhody. První z nich je suché čištění koberců. Pomocí rotujících kartáčů se do koberce vpraví speciální prášek nebo granulový čistič, který se nechá určitou dobu působit. Po zaschnutí je z koberce odstraněn pomocí sběrače a nezůstanou po něm na koberci ani stopy. Hlavní výhodou této metody je její rychlost, hodí se tedy do prostor, které je potřeba neustále využívat. také nezvyšuje vlhkost vzduchu v místnosti a je šetrná vůči kobercovým vláknům.
Druhou metodou je mokré čištění koberců, někdy také označované jako extrakční. Do koberce se pod tlakem aplikuje směs teplé vody s čistícím přípravkem a je hned po aplikaci vysáta. Tato metoda je o něco účinnější než čištění za sucha, její nevýhodou však je, že po vyčištění je koberec vlhký a musí vyschnout. Vždy je také dobré se s úklidovou firmou domluvit, zda je metoda vhodná právě pro vás koberec. Na čištění koberců, stejně jako na úklid celého domu si můžete pozvat firmu Úklid Olešnice.