Postaví a opraví dům, vybudují zahradu

Postaví a opraví dům, vybudují zahradu

Zavedené stavební firmy dnes nabízejí nejen běžné zednické práce, ale celý komplex činností, související se stavbou nebo rekonstrukcí domu. Upraví vám i venkovní plochy nebo vyrobí stání na vozidlo, pergolu, zahradní domek a saunu. Jejich činnost lze shrnout pod pojmem stavitelství.

Na klíč se staví rodinné domy i menší domky, chaty, případně zahradní domky. Klient může dodat vlastní návrh, podle kterého firma stavbu postaví, ale nic se neděje, pokud si netroufá. Stavební firma dodá vlastní návrh, jehož konečnou podobu upraví podle požadavku zákazníka. Exteriéry domů jsou upravovány tak, aby co nejvíce zapadaly do okolí a nepůsobily rušivě. Stejně tak citlivě se postupuje při úpravách interiéru. Každý má jiný vkus, vlastní představy a je důležité, aby se zákazník ve svém novém domově cítil dobře.

I starší domky nebo obytné panelové domy se dají upravit tak, aby odpovídaly požadavkům moderní doby, byly úspornější a vzhledné. U panelových domů se nejčastěji provádí revitalizace a zateplování. Fasády se povrchově upravují minerální omítkou, na kterou je nanesen nátěr, nebo se na ni upevňují obkladové prvky. Ty se montují buď nasucho pomocí kotev, vetknutých do nosné konstrukce, případně vytvořením provětrávané fasády, případně se postupuje tradičním mokrým způsobem, kdy se obklad klade na vrstvu lepícího materiálu. Zvolený způsob závisí na druhu obkladu a na stavebním systému obvodových zdí. Fasádní obklad chrání nosnou konstrukci a tepelnou izolaci před povětrnostními vlivy a zároveň je estetickým prvkem. Zákazník si může vybrat z pestré nabídky materiálů, ať už jde o obkladové pásky a lícovky, nebo plasty, kov, keramiku, kámen a dřevo.

Často se k rekonstrukci přistupuje kvůli plánovanému rozšíření domu a přestavbě nevyužitých podkrovních prostor. Je to výborný způsob, jak dům zmodernizovat a ještě rychle a relativně levně získat další obytné místnosti. Půdní vestavby zahrnují horizontální, šikmé a vertikální obvodové konstrukce, budují se ze sádrokartonu nebo dřevěných podhledů. K zateplení se používá nehořlavý polystyren, minerální obklady a skelná vata.

Součástí zakázky bývají pokrývačské, tesařské a klempířské práce, pokládka venkovní dlažby a terénní úpravy, hydroizolace, oplocení, stavba krbů a montáže saun.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA