Popelnice někdy nestačí

Popelnice někdy nestačí

V dnešní době ví každé malé dítě, jak si poradit s odpadem. Ve většině domácností najdeme odpadkové koše, které po naplnění jednoduše vysypeme do popelnice. Ti zodpovědnější z nás, kteří se starají o životní prostředí, odpad ještě pečlivě vytřídí do barevných kontejnerů a tím naše práce končí. Ne každý odpad jde však jednoduše hodit do koše. Kdy se do takových situací můžeme dostat, a jak s nevšedním odpadem naložit?

Setkat se můžeme třeba s takzvaným velkoobjemovým odpadem, a to například při rekonstrukci našeho bydlení. Vedlejším produktem těchto úprav, které nám pomohou vykouzlit hezčí domov, je starý nábytek, zdivo, koberce, linolea nebo třeba umyvadla. Ani se nenadějeme a stojíme uprostřed něčeho, co připomíná sběrný dvůr. A právě tam má také většina tohoto odpadu své místo. Jenže – jak ho tam dostat? Pokud nechceme odvážet jednu věc po druhé a utratit tak spoustu času a peněz za benzín, je rozhodně na místě nechat si přistavit kontejner a využít služeb autodopravy.

Podobně nám kontejnerová autodoprava může pomoci se vypořádat se stavebním odpadem, který se nashromáždí při rekonstrukci i stavbě. Mezi stavební odpad můžeme zařadit v podstatě veškerý materiál i obaly, které se při stavebních pracích objeví na hromadě nepotřebných věcí. Také stavební odpad se vyváží do sběrného dvora, ale abychom ho tam mohli dostat, potřebujeme ho opět nějak přepravit.

Brněnská firma Kontejnery a zemní práce je kontaktem, na který bychom se měli v těchto situacích obrátit. Firma se postará o vše od zajištění vhodného kontejneru, jeho přistavení na místo potřeby, nakládku odpadu, až po jeho odvoz na skládku nebo sběrný dvůr. Kromě odvozu nepotřebného odpadu však může firma zajistit i opačnou službu, a to dovoz potřebného materiálu na stavbu. Ať už se jedná o sypký materiál v podobě písku, nebo potřebujete na stavbu dopravit stavební stroje, firma je schopná to zajistit. Pokud služby autodopravy v Brně nepotřebujete a máte k přepravě zajištěná vlastní auta, můžete využít alespoň pronájem kontejneru, který firma nabízí i samostatně. Kromě autodopravy a pronájmu kontejnerů v Brně nabízí firma také zemní a výkopové práce.