Podle čeho vybrat štípané palivové dřevo?

Podle čeho vybrat štípané palivové dřevo?

Topíte doma dřevem a opět přišel čas doplnit zásoby? Pokud jste z Vysočiny, pak je můžete koupit u nás. Jsme společnost Heve Timber a zaměřujeme se na prodej štípaného palivového dřeva mnoha druhů. Dřevo samozřejmě dovezeme kamkoliv po České republice, náš sklad však najdete v Bohdalově. Před tím, než di dřevo u nás objednáte, jsme pro vás připravili přehled, co vše u nás seženete.

 

 

Prodáváme štípané palivové dříví, které má například oproti kládám mnoho výhod. Předně nemusíte si s ním doma už přidělávat práci, dřevo vám dovezeme už zpracované a nařezané na takovou délku, jaká se vejde do vašich kamen. To jsou délky nejčastěji 33 a 50 cm, najdete u nás však i větší nebo menší polínka. Se štípaným dřevem se vám bude také lépe manipulovat a lépe vyschne. Dodáváme měkké dřevo, které je vhodné pro zátop a mezi které se řadí především jehličnany, u nás je to smrk. Také u nás seženete tvrdé dřevo vhodné do krbů a kamen, kam se řadí listnaté stromy, především buk a dub, po dohodě vám můžeme dodat i břízu, olši nebo jasan.

Dřevo dodáváme ve formě rovnaného prostorového metru (prmR) nebo sypaného prostorového metru dřeva (prmS). Rovnaný prostorový metr, je dřevo narovnaného krychle 1x1x1m, v takovém případě máte lepší přehled o jeho přesném množství, ale cena je trochu vyšší, platí se za skládání. Druhá možnost je sypaný prostorový metr, kdy se krychle dřevem volně vysype a nerovná se. Dopravu zajišťujeme buď na sklopném přívěsu, v případě větší zakázky máme k dispozici i kontejner. Dalším odvětvím naší činnosti je výroba a prodej listnatého a jehličnatého řeziva. Vyrábíme masivní desky, trámy a kostky z tvrdého dřeva.