Plynové kotle do všech domácností

Plynové kotle do všech domácností

Koupili jste si kotel značky Thermona, Enbra nebo případně jiné značky a potřebujete ho odborně namontovat a uvést do provozu? Jestliže bydlíte v jižních Čechách, obraťte se na Milana Špačka z Jarošova nad Nežárkou. Provádí montáž a servis plynových kotlů, kondenzačních kotlů, elektrokotlů a pokud potřebujete, pustí se i do montáže kaskádové kotelny. Pole jeho působnosti je široké, jeho specializací nejsou jen kotle, dělá veškerý servis plynových spotřebičů.

Zákazníky jsou vyhledávané zejména plynové kondenzační kotle, které nabízejí technologickou a ekonomickou úsporu. Oproti klasickým kotlům využívají skrytého spalinového tepla a díky této technologii dosahují účinnosti až 108 procent. Při vyšší účinnosti spotřebují méně energie a obsah škodlivin je snížen na minimum.

Vysoké popularity dosahují sety kondenzačního kotle a externího zásobníku. Sestava je určena pro rodinné domy nebo větší byty, v nichž je kladen důraz na maximální úsporu, vysoký komfort dodávky teplé užitkové vody a ekologii. V sestavě je nástěnný plynový kotel a stacionární nepřímotopný zásobník, který je zpravidla umístěný na zemi pod kotlem. Obě zařízení se doplňují a na první pohled tvoří jeden celek.

Stacionární plynové kotle se montují často při rekonstrukcích, protože se dají dobře nainstalovat na místo starého kotle. Hodí se do místností se sníženými stropy, jako jsou suterény a sklepy. Veškeré ovládací prvky jsou na horní straně kotle.

Klasické plynové kotle se stále používají, a to jak v domácnostech, tak v občanských a průmyslových stavbách. Zákazníci si je kupují zejména do starších objektů, když potřebují vyměnit zdroj tepla, ale nechávají si stávající topný systém s klasickými deskovými radiátory. Klasické plynové kotle se užívají jak k vytápění, tak k úpravě teplé užitkové vody průtokovým způsobem nebo ohřevem vody v externím, případně integrovaném zásobníku.