Ocelová střecha se vzhledem pálených tašek

Ocelová střecha se vzhledem pálených tašek

Zanedbali jste přes léto údržbu vaší střechy a teď máte obavy, že vám do ní v zimě poteče? Ještě není pozdě, podzim je na pokládku střechy ideální. Novou střechu můžete mít za pár dní včetně klempířské práce a dalších doplňků.

Řešením je pro vás lehká bezúdržbová krytina. Moderní střešní systémy mají unikátní zámkové spoje, díky kterým se lamely jednoduše zaklikávají. Střecha je tak brzy hotová, k její montáži nejsou potřeba žádné stroje, není třeba jednotlivé díly ohýbat a letovat. Bezúdržbové lamely se přitom vzhledově téměř neliší od klasické, profesionálně pokládané falcové krytiny a dají se položit na střechy se sklonem od sedmi stupňů. Hodí se do města, na venkov i do hor.

Do horských oblastí a na místa se zhoršenými povětrnostní podmínkami se montuje drážková falcovaná krytina, která má elegantní vzhled, dlouhou životnost a nízkou váhu. Je prakticky bezúdržbová a vyrábí se v mnoha barevných odstínech včetně metalických nebo barvy mědi. Dá se použít na novostavby i starší domy, které se jejich majitelé rozhodli rekonstruovat. Další výhodou je to, že jednotlivé díly střechy jsou již při výrobě opatřeny extrémně odolným systémem povrchové úpravy a je na ně záruka třicet let. Výrobce udává, že první nátěr je nutný až po více než čtyřiceti letech. Krytina je pevná, hodí se na ploché i obloukové střechy. Přizpůsobuje se požadavkům moderní architektury i starším stavebním stylům. Díky ultra hladkému povrchu se na střeše neudrží sníh, mech, listí ani jiné nečistoty.

Jestliže bydlíte na vesnici, v rodinné zástavbě nebo historicky chráněné lokalitě a bylo vám řečeno, že je tady jiná krytina než skládaná nepřípustná? Nemějte obavy. Aktuální nabídka pozinkovaných taškových tabulí je velká, můžete si vybrat tvar a výšku vlny, desítky odstínů v lesku, matu nebo i s minerálním posypem. A jen odborník pozná, že na střeše nemáte pálenou tašku. Jestliže si vyberete typ profilované krytiny s povrchem s minerálními zrny, získá váš dům rustikální vzhled a půvab jihoevropské haciendy. A přitom bude metr čtvereční krytiny vážit jen pět kilogramů.

Některé typy taškových tabulí věrně imitují klasickou skládanou tašku. Atraktivní a výrazně plastický vzhled má krytina s nejvyšší vlnou na trhu o výšce 48 milimetrů.

Jestliže se pro plechovou profilovanou krytinu rozhodnete, firma vám zpracuje přesný kladečský plán a krytina se vyrobí v metr širokých pásech, v přesně definovaných rozměrech na míru vaší střechy. Vše do sebe perfektně zapadne.