Nový plynový kotel vám může ušetřit až 40 % nákladů za vytápění

Nový plynový kotel vám může ušetřit až 40 % nákladů za vytápění

Topení je věc, na kterou nemáme v letních měsících ani pomyšlení. Právě tehdy je ale ten pravý čas na různé úpravy a vylepšení, které nám mohou v následující topné sezóně ušetřit spoustu peněz. Řeč není jen o novém zateplení domu, nebo výměně starých oken za nová, ale také o výměně topného zdroje.

Obzvláště lidé v rodinných domech používají k vytápění svého příbytku plynové kotle. Ty mohou být efektivním řešením nejen pro vytápění, ale také pro ohřev vody v celé nemovitosti. Přestože je životnost plynového kotle poměrně dlouhá, neměli bychom spoléhat na to, že nám celý život vydrží jen jeden. Nejen staré a nefunkční, ale také atmosférické plynové kotle si totiž zaslouží výměnu. Trh se neustále vyvíjí a v prodejnách se objevují nové a ekonomičtější modely plynových kotlů, které nám mohou pomoci ušetřit značnou část nákladů na vytápění. Podle typu nemovitosti nám výměna starého kotle za nový může ušetřit i 30 až 40 % dosavadních nákladů.

Nejprodávanějším typem plynového kotle je v dnešní době kotel kondenzační. Ten se vyznačuje zejména vysokou účinností spalování, ale také ekonomickým a ekologickým provozem. Rozdíl mezi starým atmosférickým a novým kondenzačním kotlem je ve spotřebě plynu opravdu velká. Celá investice do nového kotle se nám jen na úsporách za vytápění vrátí zhruba do 5 let.

Nový typ kotle nám neušetří pouze na spotřebě plynu, ale úspory můžeme očekávat také u výdajů za elektrickou energii. Její snížení je u kondenzačních kotlů zajištěné úspornými čerpadly.

Pokud jste se rozhodli do svého kotle zainvestovat a z dlouhodobého hlediska si tak ušetřit spoustu peněz, měli byste se obrátit na odborníka. Přestože dnes na internetu najdete řadu návodů na to, jak vybrat ten správný kotel přímo do vaší domácnosti, rada člověka, který se na trhu s plynovými kotli pohybuje spoustu let, je zkrátka k nezaplacení.

Asi není třeba dodávat, že instalaci plynového kotle by měl provést profesionál, který vám může pochopitelně poskytnout i cenné rady s výběrem toho správného zařízení. Instalatér Stonařov poskytuje kromě instalatérských také profesionální topenářské práce za přívětivé ceny. Pokud proto hledáte topenáře a šikovného instalatéra v jednom, jste na správné adrese.