Nepodceňujte bezpečnost komínu

Nepodceňujte bezpečnost komínu

Požár v komíně je jednou z nejčastějších příčin požáru. Nejčastěji se vznítí saze, obvyklé jsou i případy zazděných trámů v komíně nebo špatných kouřovodů. Ohně nebo otravy se přitom dá velmi snadno vyvarovat. Stačí pravidelně čistit komín a kotel, zvát si kominíka na kontroly a správně topit. Pokud jste z jednoho z měst Královéhradeckého kraje a nechcete riskovat požár komínu, nebo potřebujete spolehlivého kominíka na pravidelnou kontrolu, neváhejte kontaktovat kominictví Habr v Náchodě.

Kominictví Habr působí v tomto oboru již od roku 1989 a specializuje se na čištění a revize komínů ale také na další kominické práce. Za dobu své působnosti mají na kontě mnoho dobře odvedené práce a díky širokému týmu zkušených kominíků a modernímu technickému vybavení vždy probíhá práce hladce a od ruky. Práce kominictví se skládá z periodických čištění komínu, prohlídek spalinových cest, měření spalin a komínového tahu a mnoho dalšího. Kontroly komínů je potřeba provádět jednou za rok, u sezonně využívaných kotlů třeba v chatařské oblasti jednou za dva roky a revize komínů se dělají u nových komínů, po rozsáhlejší rekonstrukci nebo při přechodu na jiná paliva.

Jedním z oborů, kterým se kominictví zabývá je stavba nových komínů. Kominictví Habr vám navrhne a zrealizuje spalinovou cestu tak, abyste byli co nejspokojenější a zároveň aby splňovala všechny potřebné předpisy. Ať už na rodinný dům, bytovku nebo průmyslový objekt potřebujete nový komín, je na výběr z několika typů a kominictví vám poradí, jaký bude nejlepší pro vás.

Další nedílnou nabídkou dobrého kominictví jsou opravy a rekonstrukce komínů. Nejčastěji prováděnou rekonstrukcí je frézování, při kterém se zvětšuje průměr komínového průduchu. Častou opravou stávajících komínů je také vložkování, které má zamezit pronikání spalin do prostor objektů a regulovat komínový tah. Kominictví Habr zajistí i drobné oprav komínů jako je spárování komínového zdiva nebo opravy omítek a komínových desek.