Nemusíme mít služebnictvo, aby nám někdo pomohl s úklidem

Nemusíme mít služebnictvo, aby nám někdo pomohl s úklidem

Mít někoho na výpomoc v domácnosti především s úklidem, bylo dříve výsadou hodně bohatých rodin. Ostatní lidé na ně často pohlíželi jako na snoby a zhýčkané lidi, kteří se štítí vzít do ruky koště, aby si uklidili dům, nebo jsou na to příliš pohodlní, a tak na to mají své lidi. V dnešní době už má výpomoc na úklid kde kdo. Stále však zůstává skupinka lidí, která by nikdy nikomu nezaplatila za to, aby za ně u nich doma uklidil a lidi, kteří těchto služeb využívají, kritizují. Pohodlnost ani nechuť k úklidu ale u většiny lidí není tím pravým důvodem najímání si úklidových firem. Zbohatlým paním domu, které nechodily do práce, ale i přes to měly své hospodyně, už dávno odzvonilo.

Dnes je 21. století a každý normální dospělí má zaměstnání a vydělává peníze. Ženám se konečně začala otevírat cesta k vyšším postům a k možnému kariérnímu růstu až k vedoucím pozicím, čehož hojně využívají a není výjimkou, že i mateřskou dovolenou si zkracují na nejnižší možnou i nemožnou dobu. Některé ženy dokonce do práce nastupují, alespoň na částečný úvazek, hned po šestinedělí, aby si udržely svou pozici a nebyly oproti mužům znevýhodňovány. Tím pádem model, který platil několik desítek let dříve, že muž chodí do práce vydělávat peníze, a žena se stará o domácnost, se už z našich životů postupně vytrácí. Aby totiž žena stíhala vyzvedávat děti ze školy či ze školky, vozit je do kroužků, chystat jim svačinu, vařit oběd, vařit večeři, prát a do toho všeho ještě uklízet celý byt, když je v podstatě stejně pracovně vytížená, jako její manžel, je téměř nemožné. Proto spousta rodin a domácností využívá služeb úklidových firem, které k nim domů jednou za týden či za čtrnáct dní zajdou a byt kompletně uklidí.

 

 

Na úklidové práce poskytované firmami na úklid nedají dopustit ani velké firmy či majitelé nějakých průmyslových objektů. Uklidit totiž na vlastní pěst třeba dvoupatrovou budovu, která má více než deset kanceláří a dalších místností, může být pro obyčejného člověka opravdu časově i fyzicky náročné. Úklidové firmy to stihnou třeba za třetinu času a ještě mnohem kvalitněji.

Důvodů, proč využívat služeb úklidových firem může být hned několik. Objednat si takovou firmu můžeme jak na pravidelný úklid, tak také na úklid jednorázový, který můžeme potřebovat například po svatebních či jiných oslavách, nebo v případě nějaké nenadálé havárie. Faktem ale zůstává, že za to, že si od někoho necháme pomoci s úklidem, se nemusíme stydět. Navíc za profesionálně odvedenou práci, která vydrží déle, než po našem „šudlání“ si spousta z nás rádo zaplatí.