Nečekali byste, kolik peněz ušetříte výměnou oken

Nečekali byste, kolik peněz ušetříte výměnou oken

Pokud patříte mezi většinu Čechů, kteří ještě nemají ani nová okna, která propouští ven méně tepla, ani nemají zateplený krov či stěny, čtěte dále. Výměnou oken lze totiž snížit spotřebu energie na topení až o čtvrtinu. Pokud jste nově koupili či jinak přišli ke staršímu domu se starobylými okny, výměna oken může být nevyhnutelná. Za vytápění takového starého domu pravděpodobně platíte tak ohromné částky, že opravdu není s výměnou na co čekat. Zateplit jenom okna pomůže, ale ještě vyšší míry úspornosti můžete dosáhnout, pokud zrenovujete celý dům či byt. Taková rekonstrukce se vám v rámci let vrátí. Můžete až o 70 % snížit ztrátu tepla, a tedy i účet za elektřinu, uhlí nebo dřevo. Ve větších dlouho nerenovovaných domech může tato změna způsobit snížení ročního účtu i o 40 tisíc korun. Samozřejmě na renovování oken, krovu a zateplování stěn je potřeba spousta různých řemeslníků se kterými je spousta domlouvání, do čehož se vám nemusí chtít.

Řešením takového problému může být firma Hvap, která všechny zmíněné renovační práce zvládne se stoprocentní kvalitou a perfektním servisem od A do Z. Tato firma se zabývá nejen samotnými renovacemi ale i zednictvím, bouráním, obklady, podlahami, malbami, nátěry a dalšími pracemi. Na všem se lze s firmou předem domluvit a nechat si navrhnout patřičný postup práce na míru.

U zateplování fasád existuje celá řada chyb, které by neprofesionální firma mohla udělat. S firmou Hvap se toho ale bát nemusíte. Tloušťka izolace bude odpovídat vašim požadavkům, povrch stěny pod izolací bude správně upraven pro zateplování, samotná izolace bude správě založena i dostatečně ukotvena. Neodkládejte tedy renovaci bytu či domu. Přestaňte posílat peníze skrze teplo ven z okna a začněte šetřit na topení co nejdříve. Každý den, který máte stará okna, je den, kdy vám unikají peníze.