Návštěva galanterie před odjezdem na dovolenou, se vyplatí

Návštěva galanterie před odjezdem na dovolenou, se vyplatí

Galanterie je rájem především pro ženy. Spousta z nás ji navštívila už v dětství jako malé holčičky s maminkou za ruku. Tehdy jsme jen užasle obdivovaly spoustu korálků, barevných látek, knoflíků, šátků a punčoch. Na všechno jsme si chtěly sáhnout a alespoň něco z toho si odnést domů.

Galanterie však rozhodně není jen rájem pro malé holčičky, jejich maminky a babičky. I když ženy patří nepochybně k nejčastějším návštěvnicím těchto obchůdků, najdeme tam spoustu potřebných věcí pro celou rodinu. A to například na cestování.

Když se balíme na dovolenou, seznam obchodů, které chceme před odjezdem navštívit, tvoří především drogerie, lékárny nebo obchody s oblečením. Asi málo koho by napadlo zajít se podívat do galanterie. I tam však můžeme najít spoustu užitečných věcí, které na dovolené jako když najdeme.

 

Jednou z nich je například pouzdro na brýle. Obzvláště lidé, kteří nemají žádnou vadu zraku, nasadí brýle hlavně v letních měsících a na dovolených. Pouzdro tak většinou netvoří běžnou součást jejich věcí. Zejména při cestování je však taková věc nejen estetickým doplňkem ale také velkým pomocníkem.

Dalším užitečným doplňkem je pokrývka hlavy. Pokud nechceme dovolenou po prvním dnu strávit zavření na hotelovém pokoji, měl by být klobouk nedílnou součástí naší výbavy. Ti z nás, kteří se v klobouku necítí, mohou využít šátek nebo šál, který si mohou na hlavně uvázat na různé způsoby.

Obzvláště pokud jedeme na dovolenou k moři, neměla by v našem seznamu věcí chybět plážová taška. Kam jinak bychom také uložili opalovací krémy, osušky, svačinku, pití, náhradní plavky, knížku a další věci, bez kterých bychom si den strávený na pláži nedokázali představit.

Jako věc první záchrany nám může posloužit šitíčko. Hodit se nám může třeba také náhradní peněženka. Není totiž žádoucí na dovolenou vozit všechny karty a doklady, které máme. Například pokud víme, že budeme trávit dovolenou jenom u moře, nebo máme zařízenou dopravu, můžeme řidičský průkaz nechat doma. Podobně jako věrnostní karty nebo kreditky, které na dovolené nevyužijeme. Čím méně důležitých dokladů si do peněženky na cesty dáme, tím menší starosti nás v případě jejich ztráty budou čekat. Pokud navíc na dovolenou vezeme větší finanční hotovost, je dobré, si ji rozdělit na dvě místa.