Nástrahy při malování pokoje

Nástrahy při malování pokoje

Rekonstrukce a změna bytu není nikdy nic snadného ani finančně jednoduchého a člověk se snaží ušetřit kde to jde. Ovšem i když už je téměř vše hotovo a zbývá jen poslední krok kterým je výmalba pokojů, není vhodné vymýšlet, jak by se na této položce dalo co nejvíce ušetřit. Na stěny se budete dívat každý den, jsou vizitkou každé místnosti, utváří její atmosféru a pohled na šmouhy nebo odlišné barevné odstíny není nic příjemného.

Když malujete svépomocí je mnoho věcí, které vám vyjdou výhodněji, ale musíte vědět jak na ně. Předně se zpravidla nevyplatí kupovat nejlevnější barvu která vám padne do oka. Levné barvy mají menší hustotu a přilnavost, tudíž jí musíte ve výsledku spotřebovat mnohem víc, abyste dosáhli cíleného odstínu. Tyto barvy také velmi brzy vyblednou a ztratí svou krásu, a tak vás nové malování bude čekat mnohem dříve něž když byste použili kvalitnější barvu.

Stejně tak, pokud se vám omylem stane, že vám v půlce stěny dojde barva, není řešením koupit stejný odstín od jiného výrobce. Každá barva se v jemných odstínech liší a pokud doma nechcete mozaiku a originální dvoubarevnou zeď, je lepší přemalovat celou stěnu znovu. Také pokud jde o malířské náčiní, není dobrý nápad šetřit. Z levných štětců vypadají štětiny a zanechají šmouhy a nepravidelnosti na zdi, nekvalitní malířský váleček nerozetře barvu rovnoměrně. Také základní pravidla matematiky u malování tak úplně neplatí. Plechovka, která nese nápis, že vystačí na třicet metrů čtverečních ve skutečnosti vyjde na míň. Je lepší se barvou předzásobit, abyste měli čím domalovávat.

Pokud si myslíte že jako ve filmech je dobrý nápad z malování udělat společenskou událost, jste na špatné cestě. Ano nápad je to dobrý, ale pro vaše stěny to nemusí dopadnout nejlépe. Každý má lehce odlišný styl malování, jinak tlačí na štětec a výsledek může dopadnout všelijak. Pokud chcete mít jistotu, že stěny budou rovnoměrné a profesionálně natřené pozvěte si na malířské práce specializovanou firmu. Ušetříte si veškeré starosti s výběrem a mícháním barvy, sháněním štětců a i úklidem.