Na první pohled je možná nevidíme, ale tvoří důležitou součást našich domovů

Na první pohled je možná nevidíme, ale tvoří důležitou součást našich domovů

Stavíte, rekonstruujete či jste se jenom rozhodli konečně dokončit už rok odkládané obložení koupelny? Ve všech třech případech se vám může hodit naše pomoc. Jsme firma Peli Brno a naší specializací jsou lišty, stavební profily a hydroizolace. A k čemu se vám to bude hodit?

Hydroizolací se rozumí druh izolace, který má odpuzovat vodu či zabraňovat jejímu průniku a případným škodám jako je třeba plíseň, které by voda u vás v domě mohla způsobit. V principu je hydroizolace tvořená souvislou neprodyšnou vrstvou skládající se z voděodolných materiálů. Typů izolací u nás najdete hned několik například izolační bandáž ve formě izolační pásky, stěrková izolace je zase pružná a dobře překrývá trhlinky v podkladu. Hydroizolace se používá na zaizolování střech, balkonů, teras, podlah proti vnějším vlivům nebo také v koupelnách a prostorách, která jsou vystavěna působení vody.

Větší část našeho sortimentu tvoří již zmíněné lišty. Když se řekne lišta, spousta z vás si jistě představí nezajímavý obdélník lemující vaše podlahy, nábytek či tvořící přechod mezi vaší podlahou a stěnou. Málo kdo už ale ví, k čemu přesně taková lišta slouží a že vybrat tu správnou, může být pořádný oříšek. Každá lišta může mít trošku jinou funkci a hodit se na jiný typ povrchu. Jinou lištu vybereme k dřevěné podlaze a jinou zase ke kachličkám. Lišta může váš pokoj dovézt k dokonalosti a stát se jakýmsi dekoračním prvkem, při špatném výběru může naopak působit jako pěst na oko a rozbít dojem celé místnosti.

Pokud vybíráte lištu například do koupelny k obkladům nebo dlažbám, je na místě využít lištu kovovou nebo plastovou. Přechodové a dilatační lišty využijete zase nejlépe pro zakrytí prahů a jiných přechodů mezi různými typy podlah například v případě přechodu mezi keramickou podlahou a parket či koberce. V našem sortimentu dále naleznete stavební profily nebo profily a doplňky k zateplovacím systémům.

A pokud této problematice stále moc nerozumíte, budeme rádi, když se na nás obrátíte a my vám budeme moc vše detailně vysvětlit.