Na jarní úklid je vhodné si udělat plán

Na jarní úklid je vhodné si udělat plán

Mnohými nenáviděný, dalšími opěvovaný – řeč je o jarním úklidu domácnosti. Ten je u nás s nástupem jara již tradicí, podle mnohých průzkumů se do něj pouští zhruba polovina domácností. Jaro je považované za nový začátek, příroda se začíná po zimě pobouzet a my nabití novou energií to doma chceme mít hezké a svěží. A taky po dlouhé zimě, kdy jsme většinu času trávili doma je pořádný úklid potřeba jako sůl. Stačí pohled na okna, jakmile na ně zasvítí ostré jarní sluníčko, často se až lekneme, že přes šmouhy skoro nejde vidět ven.

Jarní úklid nemusí být velkým strašákem v kalendáři na který se nikdo netěší. Stačí mu vymezit jeden den, odhodlat se, udělat si dobrý plán a práce půjde jedna radost. Své také dělají správně nakupené čistící prostředky a vybavení na úklid. Vhodné je při úklidu postupovat od nejčistších místností a koupelnu s toaletou si nechat na konec. V průběhu úklidu budete muset často vylévat špinavou vodu nebo zaprášené věci osprchovat ve vaně. V jednotlivých místnostech poté pokračujte shora dolů – tedy nejdříve vymeťte pavučiny a prach, osprchujte květiny, setřete prach na poličkách a až nakonec se vrhněte na podlahy. Vhodné je nezapomenout vyčistit i radiátory. Při mytí oken nezapomeňte dát do pračky záclony a závěsy, také to jsou lapače prachu. Jarní úklid můžete také využít k přebrání skříní a vyřadit vše, co už doma nepotřebujte. tato jarní očista je dobrá i pro vaši psychiku.

Pokud je pro vás jarní úklid strašákem, do kterého se nechcete pouštět, není to dnes vůbec problém. Můžete si na úklid domu najmout firmu zaměřující se na úklidové služby. Na jejich práci se můžete spolehnout, vždy vybírají pečlivě svůj personál, jsou pojištěné proti škodám a svou práci odvádí svědomitě a poctivě, nejlepší vizitkou je přece spokojený zákazník a dobře odvedená práce. A vy se vrátíte do krásně voňavého a čistého domu.