Na hledání toho pravého bydlení nemusíme být sami

Na hledání toho pravého bydlení nemusíme být sami

Ať už děláme jakoukoliv práci, žijeme jakýmkoliv životním stylem, jsme bezdětní kariéristi nebo rodinně založení, jednu věc potřebujeme všichni stejně- bydlení.

Je jedno, jestli chceme bydlet v obrovské rodinné vile, nebo nám stačí malý dvoupokojový byt, pokud nechceme, aby se z nás stali bezdomovci, nebo bydlet do smrti u rodičů, dřív nebo později musí řešit bydlení každý z nás.

Když jsou lidi mladí a na bydlení si teprve šetří, většinou se rozhodnou pro přechodné bydlení v nájmu. Týká se to většinou studentů a čerstvě pracujících, ale není ani výjimkou, že někdo platí nájem celý život. Nic zásadního se pro něj oproti lidem, co nemovitost ve které bydlí, nezmění. Mohou bydlet ve stejně velkém bytě, využívat všechny jeho služby a pokud majitel netrvá na zachování původního nábytku a barvy stěn po celou dobu pronájmu, mohou si ho většinou i zařídit přesně podle svých představ.

Hlavní výhodou bydlení v nájmu je nepochybně to, že se vyhneme hypotéce a nebudeme tedy několik dalších let upsaní žádné bance. Na druhou stranu ale pokud se nám v životě něco zásadního stane a dostaneme se do vážných finančních problémů, nebudeme mít žádné velké majetky a tedy nebudeme mít jednoduše „z čeho brát“.

I přes v současné době poněkud přemrštěné ceny nemovitostí, se lidé rozhodují je nakupovat. Někteří se spokojí s jednou nemovitostí na bydlení, jiní zase nemovitosti skupují ve velkém a byty pronajímají. Tato věc se stává také značnou výhodou při splácení hypotéky. Peníze za nájem od nájemníků potom můžeme využívat na splácení hypotéky, tedy to pro nás nebude tak velká finanční ztráta, jako kdybychom museli měsíční splátky platit v plné výši z výplaty.

Ať už jsme tedy příznivci kupování nemovitostí za účelem pozdějších zisků, chceme si koupit nemovitost na vlastní bydlení, nebo hledáme byt k pronájmu, asi nebudeme obcházet všechny domy a byty v okolí a ptát se, jestli náhodou není něco v nabídce. Většinou se tedy obracíme na reality, které nám pomohou vybrat byt nebo dům podle našich představ v zadané lokalitě. Na internetových stránkách nebo katalozích realitních kanceláří najdeme přehled všech nemovitostí v okolí, kde potřebujeme, které daná kancelář zprostředkovává. Navíc se zde můžeme poradit s odborníky a nechat si sestavit a doporučit pro nás nejvýhodnější nabídku.