Minibagr se otočí i na malém pozemku

Minibagr se otočí i na malém pozemku

Téměř dvacetileté zkušenosti má v oblasti zemních a výkopových prací Zdeněk Andr. Jeho firma sídlí v obci Librantice ve východních Čechách a kromě zemních prací provádí také protlaky pod komunikacemi a zemní protlaky.

Hlavní činností jsou ale zemní práce a výkopy menšího rozsahu. Firma se specializuje na práce na malých a stísněných pozemních. Disponuje k těmto úkolům vhodnou technikou, má minibagr Wacker Neuson 803 a Ortas MRK 15 DR. Díky této strojové výbavě si pracovníci firmy poradí s výkopy sklepů uvnitř domů, kam se velké stroje nevejdou. Minibagrům totiž stačí průjezdná šířka kolem sedmdesáti centimetrů.

Zdeněk Andr je schopen vyhloubit základy pro rodinné domy a dřevostavby, pro altány a zimní zahrady, pro ploty, připraví plochu pro zámkovou dlažbu, vyhloubí sklep, vykope svody a odvodnění okolo domů, udělá výkopy pro přípojky vody, plynu, elektřiny a odpadů. Objednat si jeho služby mohou také ti, kteří potřebují na svém pozemku umístit čističku odpadní vody, drenážní jámu nebo by si přáli mít vlastní bazén či zahradní jezírko. S minibagry se dají provádět také terénní úpravy pozemků, pracovníci firmy na přání vyhloubí jámy pro stromy a okrasné keře.

Protlaky pod komunikacemi se dělají zejména pro inženýrské sítě, to znamená pro vodu, plyn a elektřinu. Dají užít rovněž pro vybudování domovních přípojek nebo pro nahrazení starých přípojek novými. Protlaky pod komunikacemi představují bezvýkopovou technologii, která nevyžaduje přerušení komunikace výkopem. K tomu, aby se dal použít protlak, si firma vyhloubí startovací jámu o rozměru 150 x 100 cm a potom už využívá propichovací zařízení. Protlaky se provádějí v průměru od 63 do 220 milimetrů a do vzdálenosti 15 až 20 metrů. Výhodou protlaků je to, že odpadají vysoké náklady na výkopové práce, komunikace zůstává v provozu bez výraznějších omezení a práce jsou mnohem rychlejší než u klasických výkopů.