Kvalitní střecha pro kvalitní domov

Kvalitní střecha pro kvalitní domov

Když si vybíráme střechu, je důležité brát v potaz několik faktorů. Věc, které si všichni na první pohled všimnou, je pochopitelně vzhled střechy. Pokud stavíte nový dům a sním i novou střechu, máte možnost zvolit v podstatě jakýkoliv typ. I když se na první pohled mohou zdát všechny střechy stejné, typů střech je ve skutečnosti hned několik a odvíjí se jak od typu výstavby, tak od samotného designu. Každý určitě chceme mít hezkou střechu, hezká však nemusí nutně znamenat výrazná a výstřední. Je proto důležité sladit barvu střechy s barvou fasády, aby dům působil jednotně a ne jako dvě rozdílné, na sobě nezávislé, části.

Stejně jako barva střechy je důležitý výběr střešní krytiny. V České republice jsou nejrozšířenějším typem takzvané skládané střešní krytiny. U tohoto typu krytiny jsou většinou pálené tašky skládány do různých formátů, barev a typů. Tato krytina byla nejvíce využívána i v historii.

Každá střecha se však časem opotřebuje a je potřeba ji vyměnit či opravit. Ale jak poznáme, že je čas naši střechu zrekonstruovat? Pokud nás v noci budí studená voda, která nám kape na čelo, je už rekonstrukce nevyhnutelná. Takto vyhroceným případům se dá elegantně předejít, když střechu zrekonstruujeme včas. Pokud jste se rozhodli zateplit váš dům, je to ideální doba pro výměnu a zateplení vaší střechy. Pokud rekonstrukci střechy provedete zároveň se zateplováním, dosáhnete nejen lepšího efektu a komplexnějšího zateplení celého domu, ale také ušetříte za energii.

Někteří lidé, se snaží peníze za střechu ušetřit tím, že zvolí střechu od zahraniční firmy. Tento tah se však nemusí vždy vyplatit. Ne všechny výrobky z dovozu jsou totiž ideální pro české podmínky. Pro pravdu kvalitní střechu, která bude schopná vydržet jak tuhé mrazy, tak vysušující horka, je proto vhodné zvolit českou firmu, která má se všemi těmito vlivy zkušenosti.

I když se dá střecha považovat za jednu část domu, nepostaví ji jeden člověk. Aby byla střecha opravdu kvalitní, je třeba skupina profesionálů, kteří ji postaví. Pokrývačské práce, které zná každý z nás, totiž nejsou jedinou činností, kterou je potřeba pro vznik střechy zajistit. Svou roli hrají i klempířské práce. Klempíř se stará o práci s plechy, které jsou pro dobrou střechu také velmi důležité. Klempíř výrobky z plechu zhotoví a následně i sám namontuje. Příkladem takového výrobku jsou u střechy nepostradatelné okapy. Montáž sádrokartonu je pro střechy také velmi důležitá, a to zejména díky jeho dobrým izolačním vlastnostem. O kostru střechy se zase postará tesař.

Postavit dobrou střechu je sice složité, ale za pomoci vyškolených odborníku, to může být hračka.