Kudy vedou první kroky k nové nemovitosti

Kudy vedou první kroky k nové nemovitosti

Vlastní bydlení je snem mnohých. Proto, aby se tento sen neproměnil v noční můru, je před samotnou koupí domu, bytu nebo pozemku potřeba si dát pozor na celou řadu záležitostí. Roli hraje vždy lokalita. Pokud hledáte místo, které se stane vaším domovem na zbytek života, pohlídejte si, že je v okolí vše, co potřebujete a potřebovat budete. Pokud plánujete rodinu, měly by být v okolí školky, školy a dětská hřiště, případně možnost volnočasových aktivit a spolků pro děti. Samozřejmostí by měla být snadná dostupnost obchodu s potravinami a lékaře. Naopak si dejte pozor, aby v okolí nebylo nic, co by mohlo váš poklidný život zkomplikovat, jako například kravín, čistička nebo jiný zdroj zápachu, silný provoz nebo nepříjemní sousedé. Neváhejte se poptat starousedlíků, zda se v lokalitě vyskytují nějaké komplikace.

Dalším bodem, který by vás měl zajímat, je právní stav nemovitostí. Ten zjistíte nejlépe skrze katastr nemovitostí a díky informacím uvedeným v listu vlastnictví. Tam najdete všechny podstatné informace o bytu, jeho vadách a vlastnických vztazích vázajících se k němu. Dejte si pozor, aby se na byt nevázaly žádné exekuce, věcná břemena nebo nebyl předmětem soudního sporu. V listu vlastnictví se dozvíte, kdo je vlastníkem, jaká je výměra a využití nemovitosti, vše o věcných břemenech nebo exekučních souvisejících s danou nemovitostí.

S nákupem nemovitostí je vhodné si nechat poradit od realitního makléře. Na prodej nemovitostí na Vyškovsku se specializuje realitní makléřka Petra Robová. Profesionálně a bez starostí vám pomůže s prodejem či koupí nemovitosti. Zajistí pro vás kompletní servis včetně odhadu nemovitosti nebo možnosti jejího financování. V realitách Vyškov má tato makléřka bohaté zkušenosti a zná tento region velmi podrobně a pomůže vám vybrat tu nejlepší lokalitu pro vaše pohodové bydlení.