Krásný koníček i životní styl

Krásný koníček i životní styl

Pražská firma Lucky Horse se v době svého vzniku zabývala především výrobou westernových sedel. Western, to je však životní styl a koníček mnoha lidí, kteří se pídí po zboží a doplňcích všeho druhu, které dokreslují westernové prostředí a pomáhají plnit sny. Protože poptávka byla už v době vzniky firmy obrovská, byla v roce 1992 k malé sedlářské dílně otevřena i vlastní prodejna v Praze – Holešovicích v blízkosti Výstaviště. Zabývala se nejen distribucí vlastní výroby, ale pro příznivce country a westernu zajišťovala i další zboží. Prodejna měla úzkou specializaci, ale široký sortiment, a tak ji stále více vyhledávaly další zájmové skupiny, jako jsou taneční soubory, hudební skupiny, provozovatelé restaurací, filmoví a divadelní producenti a také reklamní agentury. Firma na zájem pružně reagovala a u žádaného zboží se zaměřila na vlastní výrobu. Dnes má nejen vlastní sedlářskou dílnu, která vyrábí deset základních typů westernových sedel, ale také kožedělnou a krejčovskou, věnuje se strojovému vyšívání, galanterní kovovýrobě a dalším aktivitám. Originální výrobky dováží také ze zahraničí, především ze severní a jižní Ameriky, a také z Austrálie. Naopak výrobky z Lucky Horse putují do zahraničí. Ochuzení nejsou ani domácí zájemci o tuto produkci, Lucky Horse disponuje sítí vlastních maloobchodních prodejen a výrobky jdou cestou velkoobchodu k dalším distributorům.

Pokud má firma volné výrobní kapacity, věnuje se zakázkové výrobě pamětních medailí, drobných upomínkových předmětů s osobitým logem, speciálních ochranných pouzder na přenosné přístroje a novodobé zbraně, stylových výstrojních součástek z období středověku, rekvizitám a dekoracím pro fantastické filmy a dalších neobvyklých předmětů.

V e-shopu si zájemci mohou objednat veškeré vybavení pro jezdce, jako jsou oděvy, košile, klobouky, boty a oděvní doplňky, i vybavení pro koně, jako sedla a postroje.