Krásný kámen nejen na náhrobky

Krásný kámen nejen na náhrobky

Na firmu Kamenictví – Granit s. r. o. v Hroznětíně na Karlovarsku se obracejí lidé zejména zejména tehdy, když mají úmrtí v rodině a potřebují vyrobit náhrobek. Kamenictví – Granit se totiž věnuje hlavně výrobě a montáži pomníků, pomníkových doplňků, opravě pomníků a zhotovením písma na náhrobky. Zákazníci se nemusejí obávat toho, že se k nim firma obrátí zády, když je na pomníku  závada, je na ně poskytována velmi dlouhá záruka po dobu sedmi let.

Hodně lidí volí klasiku, střídmé náhrobky v šedé nebo černé barvě, spokojeni budou ale i náročnější zákazníci, kteří chtějí něco netradičního. Firma má na skladě žulu z domova i ze zahraničí, a to mnoha druhů a barev, je tedy možné popustit uzdu své fantazii a nechat si udělat hrobku netradiční, s uměleckými prvky. Takový výrobek se stane uměleckým dílem a bude přitahovat pozornost kolemjdoucích, a možná se dokonce i stane cílem jejich kroků. Vždyť nejen na vyšehradském Slavíně mohou být hrobky zajímavé, provedené v různých barvách a s neobvyklými doplňky. Takové si lidé zpravidla nechávají dělat, když odejde někdo jejich srdci obzvláště drahý, například milovaný partner nebo dítě, zkrátka mladý člověk, který měl ještě celý život před sebou. Není výjimkou, že si lidé nechají dělat náhrobní desku pro svého pejska, který jim po dlouhá léta dělal společníka a nahradil chybějící členy rodiny. Takový náhrobek bývá umístěn do stinného kouta rodinné zahrady, na místě posledního spočinutí zvířátka.

Nejen hrobky se dělají z žuly, ale také jiné věci, hlavně vybavení domů. Jsou to kuchyňské desky, parapety, schody a krby. Kuchyňské desky z kamene jsou téměř nezničitelné, vydrží dlouho krásné, nemění barvu a působí velmi luxusně. Totéž platí o parapetech. Za kvalitním oknem se velmi dobře vyjímají a můžete na ně umístit květiny nebo i umělecké předměty, jejichž kvalitu podtrhnou. Krásným stavebním prvkem každého domu jsou kamenná schodiště. Mohou se kombinovat s kovem nebo i dřevem, pohled na ně nikdy neomrzí.  Nezastupitelný je kámen při výrobě krbů. Do interiérů se hodí upravený, leštěný a nebo se zdrsněným povrchem, na venkovní použití spíše v přírodní podobě.

Všechny tyto krásné věci vám v Hroznětíně rádi vyrobí, otevřeno mají každý všední den od 7 do 15:30 hodin.