Kov je studený, ale krásný

Kov je studený, ale krásný

Brány, vrata, mříže, zábradlí, schodiště, skleníky, lehké ocelové konstrukce, pracovní stoly, to všechno si můžete objednat na zakázku ve firmě EVIS, spol. s r. o. , zámečnictví Brno. Brány a vrata se vyrábějí v rozměrech na přání zákazníka z takových materiálů jako je ocel, žárově zinkovaná ocel, nerez a hliník. Také náplň dveří se dělá podle vkusu zákazníka. Mohou to být svařované sítě, pletivo, tahokov, dřevěné profily, kovářské polotovary a patiny. Brány jsou samonosné, posuvné, do průjezdového profilu 10 metrů nebo křídlové. Když si zákazník přeje, mohou mít brány nebo dveře také pohon, mohou být opatřeny elektrozámky, jako příslušenství k nim se dodávají i dálkové ovladače. Brány lze využít u soukromých domů nebo i v průmyslových stavbách. Aby byl dojem dokonalý, může si zákazník k bráně přiobjednat plotové dílce ve stejném stylu a dekoru.

Kovové konstrukce jsou základem i při stavbě skleníků. Nosné konstrukce se vyrábějí z tenkostěnných uzavřených profilů z žárově zinkované oceli, nerezu nebo hliníku, případně i ze dřeva. Do konstrukce se vsazují desky z komůrkového polykarbonátu, uložené na gumovém těsnění. Zvenčí jsou desky dotěsněny hliníkovými lištami s gumovými břity. Takto vyhotovená konstrukce nad bazénem umožňuje jeho celoroční užívání i vytápění. Do skleníků si lze přiobjednat vnitřní vybavení jako pěstební stoly, závěsné police, nádrže na dešťovou vodu a ventilátory. Okna skleníku mohou být opatřena zařízením na automatické otevírání nebo sítěmi proti ptactvu.

Kdo má rád kov, určitě ocení v interiéru svého domu takové kovářské výrobky jako jsou koše na krbové dřevo, zábradlí nebo různé ozdobné mříže, které se dají umístit na verandu nebo zahradu jako ozdobný plůtek. Kovová zábradlí jsou lehká, lze je udělat v moderním minimalistickém designu i složitější, upevnit je k rovnému schodišti nebo i točitému.

Funkční, pěkný na pohled a téměř nezničitelný je nábytek, který firma EVIS navrhuje a vyrábí pro školy a kancelářské prostory.