Kotlem na tuhá paliva ušetříte tisíce za vytápění

Kotlem na tuhá paliva ušetříte tisíce za vytápění

Víte, že díky nejúspornějším kotlům na českém trhu můžete ušetřit až 60 % nákladů na vytápění, pokud přecházíte na úspornější variantu kotle z plynu a až 75 % nákladů, pokud přecházíte z vytápění elektřinou? Vskutku působivá čísla. O to více vás byste potom měli věnovat pozornost nabídce kotlů Benekov, pokud právě výměnu kotle zvažujete a zároveň sledujete neustále rostoucí ceny za elektřinu a plyn. A na co tedy kotle firmy Benekov fungují, že jsou tak úsporné?

Hnědé uhlí je nejčastěji používané palivo u automatických kotlů na tuhá paliva v česku. Jeho hlavní výhodou je velmi nízká pořizovací cena, nejnižší ze všech dostupných komodit využívaných v kotlích na pevná paliva. Jako nevýhoda se potom může jevit složitá manipulace s ním a nároky na skladovací prostory. I to je však dnes již vyřešeno díky balenému uhlí, na jehož dodávky se specializuje mnoho firem. Navíc uhlí je oproti topení kusovým dřevem mnohonásobně méně náročné na čas, přechodem z kotle s ručním přikládáním na automatický kotel ušetříte i přes sto hodin svého času.

Své výhody však mají i kotle na dřevěné pelety. Doporučuje se spalovat především pelety bez kůry, čímž se vytváří minimum popela a kotel stačí vyčistit jednou za sezonu. Jejich hlavní předností je potom čistota a pohodlnost při jejich využívání. pro ty, kteří rádi využijí materiál, který by jinak nenašel využití se jako možnost nabízí spalování odpadního obilí, které není možné zpracovat na potraviny ani dát zvířatům. Ročně ho zbývají tisíce tun a v mnoha zemích je jeho používání velmi rozšířenou možností u kotlů na tuhá paliva.

Společnost Benekov vám navíc pomůže s vyřizováním kotlíkových dotací na koupi nového kotle. Jejich produkty splňují všechny předepsané normy, jsou velmi ekologické, jejich používání se ekonomicky vyplatí a vyznačují se vysokou kvalitou. Servisní centra Benekovu najdete po celé republice, díky čemuž jsou schopní zajistit kontroly a servis na celém našem území. Osobně si potom můžete přijet vybrat kotel, nechat si poradit a zeptat se na vše, co vás zajímá do některého z jejich showroomů.