Kontakt se zahraničím inspiruje

Kontakt se zahraničím inspiruje

Chcete studovat na škole, která se dynamicky rozvíjí a má zahraniční partnery? Potom je Střední škola služeb a řemesel ve Stochově tou správnou volbou. Spolupracuje s partnerskými školami v německém Hameln a rakouském Mistelbachu, a také smluvně zajišťuje odborný výcvik v německých, rakouských a italských firmách. Žáci mají dokonce příležitost jezdit na bezplatné zahraniční stáže.

Škola ve Stochově nabízí vzdělávání ve třech čtyřletých maturitních, šesti tříletých učebních a jednom nástavbovém oboru vzdělání. To je zájemcům nabízeno i jako dálkové.

Vedení školy se řídí heslem „ten dělá to a ten zas tohle, a všichni dohromady udělají moc“. Žáci maturitních oborů se pravidelně setkávají se svými spolužáky více prakticky zaměřenými, všichni mají možnost zapojit se do společných projektů. Návštěvníci školy bývají často překvapeni tím, jak moderně jsou vybavená školní pracoviště.

O učně a studenty je postaráno i jinak, stravují se ve školní jídelně, dojíždějící bydlí v domově mládeže a všichni bez rozdílu si mohou půjčovat odbornou literaturu i beletrii ve skvěle vybavené školní knihovně. Tělesná výchova se vyučuje ve sportovní hale, ti, co chtějí pracovat na své fyzičce více, chodí do posilovny. Dobroty studenti jedí nejen ve školní jídelně, občerstvení jim nabízí i dobře vybavený školní kiosek. Ani ve volném čase nemusejí žáci bloudit po městě a hledat rozptýlení, mohou si najít některý ze zájmových kroužků. Hodně vyhledávaný je keramický, který vyzývá k tvůrčí činnosti, a navíc si jeho účastníci mohou svoje výtvory ihned vypálit v keramické peci.

Ve škole v současné době probíhají různé projekty. Jeden z nich je určen studentům gastronomických oborů. V jeho rámci probíhají workshopy, které se vzájemně prolínají ve dvou částech – exekutivních dovednostech a praktickém vzdělávání. Celodenní odborný seminář je zaměřený na tradiční českou i molekulární kuchyni, a také na přípravu mořských plodů. Z Evropského fondu pro regionální rozvoj je financovaný projekt Centrum vzdělávání klempířů, díky kterému bylo vybudované komplexní pracoviště s moderními stroji.