Klasické topení nebo podlahové vytápění?

Klasické topení nebo podlahové vytápění?

Při nové výstavbě ale i při větší rekonstrukci jistě narazíte na otázku, jak řešit rozvody tepla. V první řadě se budete muset rozhodnout, jaký zdroj vytápění zvolíte, zda kotel na plyn, elektřinu nebo tuhá paliva, nebo sáhnete po alternativním zdroji, jakým je například tepelné čerpadlo. Následně přichází otázka, jaké topení a rozvody zvolit, zda klasické radiátory nebo v současné době stále oblíbenější podlahové vytápění. Každé z těchto řeše má svá pro i proti.

Radiátory jsou léty prověřená klasika. Navíc dnes už nemusejí zdaleka vypadat jako nudné bílé desky nebo žebříky, ubírající místnosti na vzhledu. Radiátory však podléhají zákonům fyziky a teplý vzduch stoupá vzhůru. Radiátory vytápějí místnost od shora a nerovnoměrně. Na nohy nám proto často bývá chladno a ve vzdálenějším koutu od topení také. Jeho největší výhoda je možnost si snadno regulovat teplotu v místnosti, radiátor se rychle dokáže zahřát a jde nastavit v každé místnosti na jinou teplotu.

Podlahové vytápění vytápí místnost odspoda a rovnoměrné rozložené rozvodů tepla v podlaze zajistí stejnou teplotu v celé místnosti. Při vytápění nedochází k takovému proudění vzduchu jako u radiátoru a nevysušuje ho, a proto je to ideální řešení pro alergiky. Podlahové vytápění má své přednosti i z estetického a praktického hlediska, kdy nezabírá místo a vy máte tak prostoru na nábytek.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, měli byste tyto práce svěřit odborníkovi na VODO-TOPO-PLYN, který všem systémům rozumí a umí je profesionálně realizovat. Oslovit můžete například instalatérskou firmu Nezdara. Tuto firmu tvoří tým zkušených a šikovných instalatérů, kteří vám zajistí kompletní dodávku a montáž zařízení – voda, topení a plyn. Dále se firma zaměřuje na vodovodní a kanalizační řád, a to včetně zednických a výkopových prací. K veškerým dodávkám firma zajistí návrh a projektovou dokumentaci. Také vám poradí s programem Zelená úsporám.