Když rekonstrukce rozvodů, tak všech

Když rekonstrukce rozvodů, tak všech

Rozvody vody a topení patří k základnímu vybavení každého domu. Stejně jako všechny ostatní prvky v domě, i ony podléhají zubu času a jednoho dne bude jejich rekonstrukce nezbytná. V jakém stavu jsou rozvody vody má vliv na kvalitu vody, kterou pijete. Voda je v rozvodech neustále, pokud v nich je však kal, koroze nebo vodní kámen jsou ideálním místem pro vznik bakterií. Proto je při rekonstrukci rozvodů potřeba je vybudovat pořádně a ze správných materiálů. A rekonstrukce rozvodů nepatří právě k malým zásahům do domu, je třeba vysekat trubky a nahradit je novými a proto, když už se do tak velkého kroku pustíte, zvažte, co vše dalšího potřebuje také opravy. Mohou to být rozvody topení, plynu nebo elektřiny.

Všechny tyto práce vyžadují precizní provedení, a proto pokud nejste vyučený instalatér, je lepší si na tyto instalatérské práce pozvat odborníky. Většinou se jedna instalatérské firma zvládne postarat o rozvody vody, plynu, zajistí topenářské práce a instalaci kotle. Při návrhu nového topení se vychází z výpočtu tepelných ztrát domu. Vytápění a ohřev vody vyžadují co největší energetické úspory a měly by odpovídat standardům na nízkoenergetické bydlení.

Když už jednou v domě máte nové rozvody vody, měli byste vědět, jak se o ně vhodně strat, ať nemusíte instalatéra volat hned znovu a aby vám co nejdéle vydržely ve skvělém stavu. Předně mějte na mysli, že záchod ani dřez nejsou odpadkové koše. Nepatří tam žádné zbytky jídla, olej ze smažení, ubrousky ani nic dalšího. Dejte si také pozor na napojení odtokové hadice u pračky, kvůli ní nejčastěji vznikají domácí potopy a vyplavení sousedů. Dejte si pozor také na přehnanou chemii, pokud jde o čištění ucpaných odpadů. Kretek každou chvíli jim jen ublíží. Hodí se také mít po ruce vždy kontakt na dobrého instalatéra.