Kde sehnat kvalitní palivové dříví?

Kde sehnat kvalitní palivové dříví?

Zatímco dříve byl krb či kamna v domácnosti praktickou záležitostí, dnes tvoří spíše designový doplněk. To, že v dnešní době existuje spousta moderních způsobů, jak si doma zatopit, aniž bychom museli rozdělat oheň, však neznamená, že se pohledu na plápolající oheň uprostřed obýváku musíme nadobro vzdát.

Na trhu dnes najdeme velké množství krbů, kamen i jejich kombinací. Ty se neliší zdaleka jenom vzhledem, ale také vlastnostmi. Pořídit si můžeme například plynový krb, v němž zažehneme oheň pomocí tlačítka na ovladači, krby na biolíh, které nám mohou hořet uprostřed pokoje, aniž by ke svému fungování potřebovaly komín, nebo třeba teplovodní krbové vložky, které umožňují propojit krb s radiátorem. I když jsou všechny tyhle vymoženosti velkým lákadlem především z hlediska lehké údržby a jednoduchého ovládání, pravou romantiku u hřejivého praskajícího ohně, nám doma zkrátka nevytvoří. Spousta lidí se proto vrací ke staré dobré klasice v podobě krbů či kamen na dřevo. Taková kamna mohou být nejen stylovým doplňkem do domu, ale také praktickým pomocníkem obzvláště ve chvíli, kdy nám vypnou plyn. Nemluvě o příjemné rodinné atmosféře, kterou vaření na rozžhavených kamnech dokáže navodit.

Abychom však mohli doma krb či kamna používat, potřebujeme dřevo, kterým budeme moci zatápět. Městské lesy Opava nabízí prodej palivového dřeva za příznivé ceny. V jejich nabídce najdeme dříví jehličnatých i listnatých stromů, a to jak štípané v délce 1 metru, tak také dvoumetrové neštípané.

Než se pustíme do nákupu dříví, je třeba si ujasnit, jaké dřevo je pro naše potřeby vhodné. Zatímco na venkovní oheň je lepší zvolit ovocné dřevo, které krásně provoní například maso při grilování, na topení doma se lépe hodí jehličnaté dřevo z buku nebo habru. Pokud nemáme možnost si dřevo odvézt sami, dovezou nám Městské lesy Opava dřevo až domů. Kromě palivového dříví nabízí lesy také prodej semenáčků a sazenic lesních dřevin, které pěstuje ve školkařském provozu v obci Hrabství.