Jaká pojištění by ve vašem životě neměla chybět?

Jaká pojištění by ve vašem životě neměla chybět?

Různých druhů pojištění existuje celá řada a pro člověka, který pojišťovnictví a finance nedělá profesionálně může být problém se v nabídce zorientovat. Řada lidí má také zažitý špatný pocit, že pojišťovny se jim snaží prodat produkty které nevyužijí, avšak když se v oboru alespoň trochu zorientují, zjistí, že celá řada pojištění je skutečně užitečná a potřebná. Stručně řešeno pojišťujete se proti rizikům, která se v životě mohou stát, nikdy však nevíte kdy. Význam pojištění je prostý, pokrýt výpadek finančních příjmů nebo nahradit finanční újmu.

Pojišťovny nabízí vhodné pojistky, které se liší podle toho, co zrovna potřebujete a v jaké jste životní fázi. K základnímu a nutnému patří pojištění nemovitosti. Pro majitele nemovitostí se hodí i pojištění domácnosti, ať už žijete v pronajatém bytě nebo máte vlastní dům. Pojištění nemovitosti chrání pevné části domu, pojištění domácnosti potom jeho vybavení. A to jak před živly, protože nikdy nevíte, kdy vznikne požár nebo přijde povodeň, tak i před zloději. Nezapomínejte tuto pojistku průběžně aktualizovat s tím, jak stoupá hodnota vašeho majetku. Se škodami, které způsobíte někomu jinému vám pomůže pojištění odpovědnosti občana. Ať už zapomenete vypnout kohoutek a vytopít e sousedy, nebo vaše dítě míčem rozbije okno. Vše je v něm zahrnuto.

I při cestách do zahraničí je potřeba myslet na případná neočekávaná rizika. A nemusí se jednat jen o úraz. Stačí těžší viróza a finanční rozpočet, plánovaný pro pobyt v zahraničí, vezme za své.

Nespoléhejte se pouze na české zdravotní pojištění a „modrou kartičku“. Každá země má svůj systém zdravotní péče a i v případě ošetření akutního problému můžete být vyzváni k zaplacení lékařského paušálu či jiné spoluúčasti na nákladech léčby. Cestovní pojištění od ERGO pojišťovny vám tyto starosti vyřeší.