Instalatér ze Skřipova je všestranný

Instalatér ze Skřipova je všestranný

Instalatérství, ve kterém lze najít hned několik specializací, mohou kontaktovat lidé, žijící v Moravskoslezském kraji na Opavsku. Jaroslav Tesař ze Skřipova provádí topenářské, kanalizační, vodoinstalační a plynoinstalační práce. Ocení to hlavně majitelé starších domků, kteří často řeší problémy s vodou a teplem. Užívat dům a spokojeně v něm bydlet, když je ve všech pokojích zima, v koupelně kapou kohoutky, špatně odtéká vana nebo sprcha a „stávkuje“ bojler, se nedá. Proto je čas od času potřeba provést celkovou rekonstrukci a opravu rozvodů, případně také kanalizačního potrubí.

Domovní rozvody byly kdysi převážně z pocínovaného olova a pozinkované oceli, trubky byly na koncích opatřené závity. Aby dobře těsnily, před jejich sešroubováním se do závitu namotala koudel s fermeží. Dnes už se užívají úplně jiné technologie, trubky jsou hlavně z plastu, případně dražší mědi. Jaroslav Tesař si dokáže poradit s opravou i staršího rozvodu, ale určitě doporučí rekonstrukci. Po rekonstrukci provede tlakovou zkoušku, abyste měli jistotu, že je vše v pořádku a voda poteče.

Není dobré podceňovat ani čištění a opravy kanalizačního potrubí. Špatně odtékající odpady dokážou nadělat vrásky nejednomu majiteli nemovitosti, navíc je nefungující odpad tikající bombou, která může vybouchnout ve chvíli, kdy si to nejméně přejeme.

Někdo si na výměnu nebo opravu vodovodní baterie, případně montáž myčky nebo pračky troufne sám, někdy je však potřeba zavolat odborníka. A to už vůbec nelze hovořit o výměně dřezu, vany, umyvadla, sprchového koutu a WC nebo montáži bojleru. Tam je přítomnost šikovného instalatéra nezbytná.

Amatér by se vůbec neměl pouštět do montáže a napojení takových spotřebičů, jako je kotel nebo karma. Práce s plynem a plynovými zařízeními je třeba svěřit proškolenému člověku, který své práci rozumí.

Na instalatérskou práci navazuje svou problematikou topenářská, kterou se Jaroslav Tesař zabývá také. Montuje, opravuje a provádí rekonstrukce ústředního, podlahového a etážového topení, vyměňuje radiátory i regulační ventily, případně montuje dnes tolik oblíbené a ekologické solární topení. Vsadil na automatické kotle na uhlí a na pelety od firmy BENEKOV, takže pokud chcete bydlet moderně a mít v domě teplo i po delší nepřítomnosti, volejte nebo pište na e-mail. Ze Skřipova se vám určitě ozvou.