Hydroizolací proti vlhkosti

Hydroizolací proti vlhkosti

Vlhkost je obávaným nepřítelem nejen kovu. Chránit bychom před ní měli také stavby. Když už si našetříme na stavbu rodinného domu, určitě nechceme, abychom do něj za pár let museli vrážet další sumu peněz na rekonstrukce a opravy, či se dokonce naprosto znehodnotil. Vlhkost se může zadržovat jednak v domě a jednak do něj pronikat skrze střechu, základy či plášť budovy. Voda, která tímto způsobem proniká do zdiva, v něm utváří živnou půdu pro vznik plísní. Nejen proto se v poslední době staly hydroizolace takřka nutnou součástí vybavení každého domu. Ať už stavíme nový dům, nebo rekonstruujeme, zainvestovat do izolace se nám v budoucnu rozhodně vyplatí.

Firma Hydrofol nabízí hydroizolace staveb proti vodě, vlhkosti a radonu. Firma s desetiletými zkušenostmi disponuje profesionálně vyškoleným personálem, který je připravený poradit a doporučit ideální izolaci podle přání a možností každého zákazníka.

Kromě stěn a střechy domu je důležité myslet také na izolaci základů a základních desek. Právě z půdy, která je pod domem skrytá slunečním paprskům, se totiž do domu dostává vlhkost. Hydroizolační folie, které se pro zemní izolace používají, jsou odolné nejen proti vlhkosti a tlakové vodě, ale také proti rostlinám a prorůstání kořenů, které by na naší stavbě mohly způsobit velkou paseku. Zatímco izolační práce na střechách, balkonech či terasách můžeme aplikovat později, například při příležitosti rekonstrukce, k základové desce domu se budeme dostávat už těžko.

Hydroizolace se však využívají nejen k odpuzování vody, ale také k jejímu udržení. Firma nabízí také izolace bazénů či zahradních jezírek. Izolační folie, které se pro tyto účely používají, jsou odolné proti agresivitě a tvrdosti vody. Folie jsou vyvíjeny tak, aby byly odolné také proti mechanickému poškození, ke kterému může při vodních radovánkách jednoduše dojít. Izolační fólie firmy Hydrofol jsou aplikovatelné na jakýkoliv tvar bazénu od oválů, přes obdélníky až po atypické tvary. Bazénová izolační folie má dlouhou životnost, a tak je pravděpodobné, že si budeme chtít dřív pořídit nový bazén, než bude potřeba folii vyměnit.