Fóliové, keramické i nerezové

Fóliové, keramické i nerezové

Češi milují bazény, podle průzkumů je na každé třetí zahradě, což je prý světový unikát. Ti, kteří mají možnost se podívat na naše vesnice a města z ptačí perspektivy, dají marketingovým statistikám určitě za pravdu. Modré obdélníčky, čtverečky a kolečka jsou prostě všude. Zájem o bazény stoupá i díky horkému počasí, které ve střední Evropě v posledních několika letech v letních měsících panuje. Lidé se vracejí z práce a chtějí se osvěžit v soukromí svého rodinného domu nebo chaty. K chatám a chalupám kupují spíše levnější, montované nebo nafukovací bazény, u rodinných domků jsou bazény na míru, které jsou dražší, ale o tom komfortnější.

Dělají se bazény foliové, nerezové i nadstandardní keramické. Ke všem je možné dokoupit příslušenství jako jsou schůdky, automatizovaný systém filtrace a údržby vody a zakrytí bazénů. Fóliové bazény jsou určeny pro zapuštění do terénu, na schodech mají protiskluzovou úpravu, jsou z maximálně oděruvzdorného materiálu, odolného proti stárnutí a povětrnostním podmínkám. Speciální povrchová úprava zabraňuje usazování nečistot a vodního kamene pod hladinou. Výhodou je to, že majitel může při zadání zakázky úplně popustit uzdu své fantazii a vybrat si z množství dekorů, obrazců, nápisů a tvarů. Fólií lze potáhnout jakýkoli povrch, a tak mohou být v bazénu mělčiny, atypická zákoutí, různé typy schodů a podsvícení.

Keramické bazény uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky, mají luxusní vzhled a vysoce kvalitní provedení. Jsou vyrobeny ze sendvičového jádra z keramiky, jsou pokryté ochrannou vrstvou, odolnou vůči UV záření. Sendvičové jádro chrání bazén před pokroucením a zároveň působí jako izolant. Základem keramického bazénu je železobetonová vana se speciální hydroizolační úpravou. Dno i stěny bazénu jsou absolutně rovné, keramické bazény se lepí na betonový podklad speciálními lepidly.

Nerezové bazény jsou velmi populární díky nižší pořizovací ceně, snadné a rychlé montáži a také údržbě. Nerez zaručuje maximální odolnost po dlouhá desetiletí. Stěny bazénu jsou z hladkého, jednostranně broušeného plechu, z vnější strany vyztužené nerezovými žebry, aby přenášely tlak vody při vypuštění. Mohou být do nich zabudovány žebříky, masážní trysky, osvětlení a protiproudy. Bazén se kotví na základovou betonovou desku nebo základový betonový pás se štěrkopískovým zásypem na dně. Nerezové plechy se svařují horkým vzduchem, aby tvořily celistvou nepropustnou vrstvu.