Dveře jako ozdoba každého interiéru

Dveře jako ozdoba každého interiéru

Dveře v dnešní době nejsou z daleka jen praktickou záležitostí. Nejen dveře vchodové, ale především interiérové dveře mohou podstatně ovlivnit vzhled vašeho obydlí. Nabízíme širokou škálu dveří různých modelů a designu, které dokážou váš dům nejen zútulnit, ale také ozvláštnit.

Doba, kdy dveře tvořily jen nutnou součást domů k oddělení jednotlivých místností a zabránění šíření hluku, je už dávno pryč. Soukromí a bezpečí nám dveře sice zajišťují i nadále a tato funkce zřejmě napořád zůstane jejich výsostnou a zásadní, nicméně díky modernímu a nápaditému vzhledu dokážou v našem bytě nahradit i bytové doplňky.

I když styl interiérových dveří by měl zůstat stejný, jednotlivé typy dveří se mohou lišit, a to především podle toho, do jaké místnosti nás budou uvádět. Jiné dveře použijete v koupelně a jiné třeba v obýváku. Dveře ovlivňují také množství světla v místnosti, ticho či příjemné klima. Výběr těch správných dveří, je pak závislý na nejrůznějších parametrech jako například na jejich budoucí zátěži, nebo vlastnostech, které potřebujeme, aby splňovaly.

V dnešní době, kdy se výrobci předhání, kdo bude mít originálnější a modernější modely prakticky čehokoliv dveře nevyjímaje, může být pro „normálního smrtelníka“ vybrat jedny jediné a správné dveře nadlidský výkon. Na výběr dveří však nemusíte být sami. Rádi vám poradíme, jak vybrat ty správné dveře tak, abyste vaše bydlení ozvláštnili a zároveň nenarušily jeho celistvost, stejně jako vás provedeme celým procesem nákupu a pohlídáme všechny důležité aspekty, které by vaše dveře měly splňovat.

I když se dnešní doba řídí heslem „čím modernější tím lepší“, stále se najdou lidé, kteří si jednoduše potrpí na klasiku. V naší nabídce proto najdete také interiérové dveře klasického vzhledu, které se hodí do každého interiéru.

Podobně jako každý obraz potřebuje svůj rám, žádné dveře nejsou úplné bez dobře zvolené zárubně. Tento na první pohled nedůležitý prvek může celkový dojem dveří buď dokonale podtrhnout, nebo naopak výrazně narušit. Zárubně jsou vystavovány poměrně vysoké zátěži, a proto se na nich rozhodně nevyplatí šetřit. Zatímco pro klasické dveře se hodí především kazetové, klenbové a obloukové zárubně, moderním dveřím sluší zárubně SUFT a LOFT. Na oblibě v posledních letech stoupají také takzvané skryté zárubně.