Dřevo trochu jinak

Dřevo trochu jinak

Budete stavět? Chcete oplotit váš pozemek? Nebo toužíte po dlažbě, která dokonale splyne se zahradou, bude odolná a přitom krásná? Zajeďte nebo zavolejte si do Troubska. Na místní pile vám poradí, pomohou a dodají všechno, co potřebujete. Opravdovým hitem je solární dřevník, který vám  sestaví v různém provedení a který vyřeší problémy se sušením a správným skladováním dřeva.

Stavební řezivo se tady vyrábí už téměř dvacet let, a to v nejvyšší kvalitě, nařezané na moderních úhlových pilách. Hranoly, fošny, prkna a latě se dělají pouze na objednávku, prkna a latě se dají koupit bez předchozí domluvy, ale skladem je jen omezený sortiment zboží. Když si zákazník přeje, je stavební dřevo možně ošetřit impregnací, aby bylo odolnější a trvanlivější.

Na požadavek zákazníka je pila schopna vyrobit prakticky jakýkoli dřevěný obal. Atypické palety, paletové nástavce všech rozměrů a provedení, a také bedny. Paletové nástavce ze  smrkového dřeva jsou pevné i skládané, s otvory pro uchopení, zinkovanými spoji i nastříkaným logem firmy. Sestavují se na Euro paletu, jsou tvořené čtyřmi bočnicemi, spojenými nýty a čtyřmi speciálními pozinkovanými panty. Úložná plocha palety se díky nim dá daleko lépe využít, plně nahradí papírové krabice, plechové i plastové boxy.

Téměř deset let se v Troubsku vyrábějí vícehranné profily, osmihrany, šestihrany a trojúhelníky. Jsou určeny pro další výrobu, a to dřevěné dlažby, plotových dílců, palisádových kůlů a dalších výrobků. Hodí se pro oživení pergol, altánů, na výrobu dětských prolézaček, houpaček, pískovišť a houpaček. Jsou vyrobeny z odolného dubu a akátu, a když se ošetří vakuotlakovou impregnací, hodí se také pro výrobu opěrných zdí, palisád a na zpevnění teras.

Dřevěná dlažba vyniká tepelně izolačními vlastnostmi, tlumí hluk, je lehká, nevodivá, zdravotně nezávadná a šetrná k životnímu prostředí. Snese i značné zatížení a dá se snadno opravit. Vyrábí se z dubu nebo akátu, případně levnějšího smrku. Plotové dílce z Troubska mají dlouhou životnost, řežou se ze slabé kulatiny ze smrku, borovice a modřínu.

Problémy se skladováním a sušením dřeva navždy vyřeší solární dřevník. Vlhkost dřeva se v něm  sníží za jediné léto o jednu třetinu. Nebudete tak muset dlouho čekat a budete moci topit za mnohem kratší dobu. Systém je velmi jednoduchý, dá se nainstalovat i na stávající dřevník.