Díky strojovému proplachu topení můžete ušetřit

Díky strojovému proplachu topení můžete ušetřit

Myslet právě teď, když je venku tropických třicet stupňů, na to, že je vhodná doba opravit, vyčistit a připravit kotel na zimu se zdá být zbytečně brzo. Možná se to nezdá, ale už brzy bude podzim, za pouhé čtyři měsíce jsou Vánoce a s nimi spojená zima. Když si na čištění a údržbu kotle a topení vzpomenete až na podzim, zároveň s prvními mrazíky a potřebou topení, je velmi pravděpodobné, že všechny firmy zabývající se touto činností už budou mít beznadějně plné diáře. A i topná soustava jako jakýkoliv jiný technologický celek potřebuje pravidelnou údržbu, jinak se zanáší nečistotami a klesá její účinnost. A věřte, že vyčištěním topné soustavy můžete jenom získat.

Když pomocí termokamery odborník nahlédne do vnitra topné soustavy, mnohdy se nestačíte divit, co vše v ní najdete. Usazují se v ní nánosy minerálů, vodního kamene, kalu ale i korozních částic a bakterií, které společně působí jako izolant a brání přenosu tepla. Radiátory se kvůli tomu nezahřívají rovnoměrně, termoregulační ventily fungují špatně, a to vede k velkým tepelným ztrátám, které se samozřejmě prodraží. Výměna celé topné soustavy je drahá, náročná a neefektivní. Právě proto si jednou za čas pozvěte firmu, která se zabývá jejím strojovým čištěním pomocí proplachovací chemie a úpravou vody. Pokud je znečištěná i topná voda, může se kotel nadměrně a rychleji kazit. Strojový proplach by se pravidelně měl provádět také u podlahového vytápění.

Čištěním topné soustavy se zabývá řada firem, které se specializují na montáže a opravy kotlů. Jednou z nich je i forma JPplyn, která se zaměřuje především na opravy kotlů v Brně a okolí.