Co vše musíte při stavbě domu na klíč zařídit vy

Co vše musíte při stavbě domu na klíč zařídit vy

Mít svůj vlastní dům je snem mnoha z nás. Mít svoje soukromí, nemuset řešit hlučné sousedy, nebýt rušen hlukem ulice, mít svou zahrádku a vše podle svých představ. Být pánem svého domu. Tomu však předchází mnoho práce a starostí při celé realizaci vašeho snu. Mnoho z nich si však můžete ušetřit, pokud se rozhodnete pro stavbu domu na klíč.

Tou si oproti stavbě svépomocí ušetříte řadu starostí a tu nejtěžší práci, avšak jsou tady také některé úkony, o které se budete muset postarat a dobře promyslet. Sami si musíte vybrat lokalitu a pozemek, kde chcete bydlet a je dobré, si zajít na stavební úřad ověřit, jaké omezení se vztahují k vašemu pozemku, abyste si nevybrali dům, a pak nezjistili, že nesplňuje omezení daného pozemku. Při výběru nejvhodnější firmy, které zakázku předáte, platí jako obvykle dobré reference, spolehlivost a jak na vás při jednání působí. Poté co máte pozemek i víte, co si na něm můžete dovolit stačí si vybrat některý z typových domů nabízený firmou. I u těch se dají dělat výrazné změny, jako počet oken nebo pokojů a pokud si ani tak nevyberete, stále máte možnost nechat si zpracovat návrh přesně vám na míru.

U smlouvy je potřeba si dát zvláštní pozor a vše jasně vymezit.  Každá firma má jiné podmínky toho, co vše dům na klíč obsahuje, a tak je dobré si ujasnit, zda jsou v ceně i podlahy, zábradlí nebo nainstalované sanitární předměty jako je kuchyňská linka. Firmy zpravidla zaměstnávají celou řadu odborníků, takže vodoinstalace, elektroinstalace a topení by měly být také hotové. Jenou z firem, která toto vše nabízí a má dlouholeté zkušenosti se stavbou domů na klíč, je na ni spoleh a vždy se snaží maximálně vyjít vstříc klientům je třeba stavební firma REMING v Rychnově nad Kněžnou.  Také byste si měli hned v začátku ujasnit volbu materiálů, abyste se potom nedivili mizivé kvalitě nebo naopak vysoké ceně. Součástí smlouvy by měl být i harmonogram prací, aby nedocházelo ke zbytečným prodlevám a zdržením. Do dokončeného domu na klíč by mělo být teoreticky možné se hned nastěhovat.