Být stále na síti

Být stále na síti

Můj kamarád pracuje z domu, bez svého počítače se vůbec neobejde. Když nemá na čem psát a prostřednictvím čeho vyhledávat informace, je jako bez rukou. Proto bylo docela jasné, že když mu jeho už trochu postarší počítač vypověděl službu, byl úplně nešťastný a nevěděl, na koho se obrátit. Jeden jeho známý, stejně tak jako on závislý na výpočetní technice mu poradil, že v Praze funguje služba, který má jako hlavní moto své činnosti PC ambulance. A také tak funguje. Otevřeno má denně od oběda do 17. hodiny a svým zákazníkům nabízí veškerou péči, zaměřenou na opravy počítačů i servis počítačů. Za více než patnáct let svého podnikání Otakar Janovský opravil tisíce počítačů, které po spuštění jen blikly, případně ani to ne. Počítače firma opravuje ve své provozovně i doma u zákazníků, ke kterým zajíždí jako první pomoc. Nové počítače jsou pracovníci firmy připraveni těm méně technicky zdatným uživatelům nainstalovat podle jejich požadavků a potřeb, stejně tak pomohou i s instalací WiFi sítí. WiFi sítě jsou schopni nainstalovat i ve druhém domově zákazníka, třeba na jeho chalupě, kam také jezdí pracovat. Zákazníci PC ambulance jsou tak díky jejím službám všude on-line a dokáží reagovat na všechny podněty.

Někteří lidé mají s ohledem na svou práci nebo neobvyklého koníčka specifické požadavky na výkon počítače. Jim Otakar Janovský nabízí sestavení počítače na zakázku.

S tím, jak moc se počítače používají, souvisí i jejich údržba. Někdo se o počítač stará dobře, udržuje si ho v dobrém stavu, ale jsou tací bohémové, kteří dokáží do klávesnice odklepávat popel z cigarety nebo ji polít černou kávou. Tady opět nastupuje ambulance a snaží se vrátit k životu přístroj, na pohled prakticky odepsaný. Pokud to jde, firma počítače modernizuje, aby zákazníkovi sloužily co nejdéle a vydržely nápor nových programů, náročných na paměť a výkon.