Bez pohonných hmot se neobejdeme

Bez pohonných hmot se neobejdeme

Přemisťovat se z místa na místo a prodávat svoje zboží nelze bez pohonných hmot. A protože cena za litr pohonných hmot je pro nás, spotřebitele, důležitá, rádi hledáme optimální řešení. Tím je najít si firmu, která se prodejem a přepravou pohonných hmot od prověřených dodavatelů, jakými jsou rafinérie Paramo, Slovnaft nebo Čepro, aktivně zabývá. Kdo chce mít pohonné hmoty vždy po ruce, může si koupit nebo pronajmout mobilní nádrž, pravidelně doplňovanou palivem.

Motorová nafta se prodává v klasické podobě nebo ve směsné s podílem biosložky. Motorová nafta se používá pro vznětové motory, dodává se ve třídách B, D, F, třídy 2 nebo jako prémiové palivo Ultradiesel. Motorové nafty jsou směsi kapalných uhlovodíků, získávané z ropy destilací a hydrogenační rafinací vroucí v rozmezí 150 až 370°C. Některé druhy obsahují aditiva na zlepšení užitných vlastností, jako jsou depresanty, detergenty, mazivostní přísady a inhibitory koroze. Směsná motorová nafta Biodiesel B30 je palivo s obsahem sedmdesáti procentní fosilní motorové nafty a třicetiprocentním obsahem biosložky MERO. Má vysokou mazací schopnost, snižuje opotřebení a kouřivost motoru, zaručuje bezproblémový provoz i v zimních měsících. Zákazníky velmi požadovaným produktem je bionafta. Jde o ekologické palivo, vyrobené na bázi metylesterů nasycených mastných kyselin rostlinného původu. Bionafta se produkuje z obnovitelných zdrojů energie, je ekonomicky výhodnější než standardní motorová nafta za srovnatelného výkonu. Kladem je i to, že motor vozidla není třeba při používání bionafty konstrukčně upravovat. Biodiesel B100 má silně čistící účinky v palivové soustavě. Palivo je velmi dobře odbouratelné a snižuje znečištění životního prostředí. Žádané jsou i bezolovnaté benzíny Natural BA 95 a BA 98.

Pohonné hmoty jsou přepravované vozidly s několika komorovými nádržemi, takže zákazník může objednat několik druhů pohonných hmot současně.