Betonová podlaha za jeden den

Betonová podlaha za jeden den

Stavět chceme rychle, kvalitně a levně, záleží nám nejen na vnější podobě domu, ale také na interiéru. Důležité je vybrat si vhodnou podlahu. Máme na výběr – betonovou nebo anhydritovou. Odborníci hlasují jednoznačně pro betonovou. A proč? Je asi o třicet procent levnější než anhydritová, lze ji pokládat do spádu, například k odtokovým rourám, hodí se i do vlhkých prostor jako jsou balkóny, sklepy, případně garáže. Pádným důvodem pro rozhodování je i to, že pomocí betonových přísad lze betonovou směs upravit tak, aby byla vhodná i pro podlahové topení.

A jak se taková podlaha dělá? Betonová směs se připraví pomocí dieselového mixokretu přímo na stavbě a pomocí čerpadla dopraví na místo pokládky. Výhodné je to, že směs se dá čerpadlem a hadicemi šetrně vůči rozvodům dopravit jak do velké vzdálenosti, třeba i větší než sto metrů, tak do výšky. Například až do desátého patra. Podlaha je upravena podle přání zákazníka, a to do roviny nebo do spádu. To je výhodné zvláště u teras, bazénů a jiných míst, kde je třeba odvádět vodu. Beton se po pokládce strojně hladí tak, aby podlaha byla skutečně hladká a rovná.

Zákazník se nemusí o nic starat, firma si zajistí dopravu materiálu na stavbu a za jeden den je schopna udělat podlahy v celém rodinném domě. Když si chce zákazník zajistit materiál sám, firma se nebrání, ale poradí s výběrem, protože jí záleží na kvalitě zpracování.

Pokládka strojně hlazené betonové podlahy je zkrátka velmi rychlá a také finančně zajímavá. Majitel domu získá rovnou, kvalitní podlahu a také urychlí výstavbu, protože nebude muset čekat, až podlaha ztuhne. Náklady na výstavbu se tak oproti jiným řešením sníží. Podlaha se hodí do celého domu, a to i do koupelny, kde je vlhko. Když firma na přípravu podlahy použije speciální cement, může betonovat vrstvy již od jednoho centimetru. Pomocí přísad se dá zrání betonu urychlit, takže na podlahu bude možné dát krytinu již po sedmi dnech nebo dokonce po 24 hodinách.  Strojně hlazené betonové podlahy se hodí i do dřevostavby, v níž není žádoucí vysoká vlhkost při stavbě, protože jsou vyrobené s minimálním množstvím záměsové vody. Mixokret na míchání směsi je dieslový, a tak ani nevadí, když na stavbě není elektrický proud. Kari sítě se dají nahradit levnějšími polymerovými makrovlákny.