Staví se byty, hotely i průmyslové haly

Staví se byty, hotely i průmyslové haly

Kam se ve městě podíváme, stojí nějaký jeřáb nebo jiný stavební stroj. Staví se zkrátka všude, a jak říkají statistiky, stále je to málo. Lidé chtějí bydlet pěkně, moderně, ve svém bytě, a jsou schopni pro splnění svého snu udělat hodně. Třeba se na dvacet i více let zadlužit. Největší poptávka po výstavbě bytů je v Praze. Je to celkem pochopitelné, vznikají zde stále nové společnosti, ty už vzniklé se rozvíjejí, rozšiřují a nabírají nové pracovníky. A ti přicházejí do hlavního města z celé republiky, hledají podnájmy hlavně v blízkosti metra nebo jiné dopravy, a když se jim daří, v Praze se usadí, založí rodinu a hledají větší byt.

Nejvíce staveb mají na svém kontě velké stavební společnosti, nezaostávají ale ani ty menší. Nabízejí rekonstrukce budov nebo stavby na klíč, případně spolupracují s velkými firmami a specializují se na některé úkony. Třeba na průmyslové stavby, průmyslové podlahy a opěrné zdi. Jednou z takových firem je FRNKOSTAV. Podílí se na stavbách všeho druhu díky svému vybavení, kterým je systémové bednění Doka a moderní vibrační technika. Ta se užívá hlavně při výstavbě monolitických staveb z betonu. Dále má k dispozici betonové hladičky, leštičky a lasery, které používá hlavně při budování průmyslových podlah.

Z železobetonových konstrukcí se staví velmi rychle, tyto monolity se uplatňují nejen při výstavbě administrativních budov, ale i parkovacích domů, hotelů a galerií. Bývají doplněné moderním sklem ve velkých tabulích a výsledkem jsou opravdu moderní a funkční stavby. U rodinných domů nebo bytové výstavby je situace trochu jiná, tam jsou monolitické konstrukce doplněné klasickým zdivem nebo jinými materiály. Více se tam také odvede klasická zednická práce. Firma zhotoví hrubou stavbu, dodá a namontuje krovy, udělá zateplení, fasádu, položí dlažbu a udělá obklady. Když si to zákazník přeje, namontuje také dveře a okna, protože i tam je třeba odvést kvalitní práci, aby do budovy nezatékalo.

I když se FRNKOSTAV specializuje převážně na monolitické stavby, neodmítá ani rekonstrukce starších domů, výstavbu bytových jader v panelových domech nebo rekonstrukci historických objektů.