Kdy je potřeba rekonstruovat byt

Kdy je potřeba rekonstruovat byt

Pokud je v bytě na velkém množství povrchů nevyčistitelná plíseň, pokud by byl poškozen ohněm či únikem vody, tak je zpravidla rekonstrukce bytu nutná. I bez podobných katastrof může být vhodné byt rekonstruovat. Pokud máte například staré elektrické dráty zralé na celkovou výměnu, může být až 4x dražší dráty měnit samostatně, oproti změně v rámci renovace, kdy jsou zdi odkryté a nábytek odvezený, což výrazně ulehčuje práci. Pokud zároveň potřebujete vyměnit potrubí, tak jako tak budete muset vykuchat třetinu domu. Když k tomu přidáte ještě výměnu klimatizace, zůstane vám možná 30 % stěn nedotknutých. To už se opravdu vyplatí udělat celkovou renovaci. Opravovat každý problém sám o sobě, postupně lepit byt, aby držel pohromadě a snažit se zachránit každý kousek barvy na stěně, se v dlouhodobém měřítku nevyplatí a už vůbec ne finančně. Z hlediska finanční stránky se samozřejmě také vyplatí byt renovovat předtím, než ho chcete prodat. Množství kupujících chce bydlet hned a hezky a jsou tedy ochotni si připlatit za byt, který nebudou muset renovovat, kontrolovat řemeslníky a řešit vše okolo.

Pokud ani vy nechcete složitě domlouvat a shánět různé řemeslníky a potřebujete někoho, kdo by vám pomohl se zednickou prací všeho druhu, včetně stavby a opravy zdí, příček, omítky, štukování i betonování, tak můžete zavolat Aleši Němcovi. Ten se zabývá mimo výše zmíněného i renovováním bytových jader, včetně panelákových koupelen i koupelen v rodinných domech.

Pokud se do opravy pustíte sami, můžete narazit na problémy způsobené neprofesionální prací. Stačí, abyste omítku nanesli na stěnu v moc tlusté vrstvě a po několika dnech vám omítka popraská. Při výměně celého záchodu můžete zapomenout odpojit záchod od trubek a poškodit vodou byt. Takových drobností, na které je potřeba dávat pozor, existuje obrovské množství a pokud se renovaci a stavbě nevěnujete denně, je snadné na nějakou zapomenout a poškodit svůj domov.