Jak vybrat ideální pronájem?

Jak vybrat ideální pronájem?

Výběr místa k bydlení je jedno z nejpříjemnějších a zároveň nejtěžších rozhodnutí, které nás v životě čekají. Ať už se chystáme byt koupit, nebo sháníme bydlení k pronájmu, jedná se o místo, kde budeme prožívat veškeré radosti i starosti a především místo, kam budeme „utíkat“ před okolním světem. Není proto třeba dodávat, že nejdůležitějším kritériem by mělo být to, abychom se v bytě cítili dobře. Zkrátka – jako doma.

Bohužel většina lidí nemá neomezený rozpočet, a kromě „toho správného pocitu“ tak musíme náš výběr omezit také částkou, kterou jsme ochotní a schopní za bydlení zaplatit. Můžeme se cítit sebelépe v prostorném pětipokojovém bytě s velkým balkonem a výhledem do středu města, ale pokud bude několikanásobně převyšovat náš rozpočet, můžeme si o takovém bydlení nechat jen zdát.

Dalším omezením, se kterým musíme při výběru počítat, je lokalita. Nejen dojezdová vzdálenost do práce, ale také například občanská vybavenost hraje při výběru bydlení významnou roli. Rodiče s dětmi se tak snaží vybírat bydlení blízko školkám a školám, mladí lidé zase preferují rychlou dostupnost centra města a starší jedinci si zase potrpí na klidnější a odlehlejší lokality, kde je každý pátek nebudí hlasitá hudba z barů a křik opilých kolemjdoucích. V neposlední řadě je to také velikost bytu a počet pokojů, které mají na výběr bydlení naprosto zásadní vliv. Když k tomu připočítáme ještě požadavky na výtah, sklep či balkon, možnosti se nám podstatně zúží.

Bohužel je velmi málo pravděpodobné, že se nám podaří najít bydlení, které bude splňovat veškerá kritéria. Většinou proto budeme stát před rozhodnutím o tom, z jakých kritérií slevit a na jakých naopak trvat. Dopředu bychom si proto měli spočítat například kolik peněz utratíme za dopravu a jestli je nižší nájem vzdálenějšího bytu skutečně o tolik výhodnější. Podobné otázky budeme řešit také v případě, když budeme hledat prostory pro naše kanceláře. Přestože se nejedná o místo, které bude našim domovem, budeme v něm trávit velkou většinu času z celého týdne a je proto důležité, abychom se tam cítili dobře.

Pokud hledáte bydlení v centru Prahy, zkuste Palác Metro. Byty k pronájmu, které Palác nabízí, se dají využít také jako obchodní prostory. Palác Metro se nachází v centru veškeré občanské vybavenosti, která je navíc velmi atraktivní pražskou lokalitou. Na své si proto přijdou jako lidí, kteří hledají pronájem bytu v centru města, tak podnikatelé, kteří shání lukrativní místo pro svůj podnik. Velmi využívaný je Palác Metro také na pronájem kanceláří, které jsou spolu s obchody odděleny samostatnými vchody. V neposlední řadě je to také historický vzhled budovy, který přitahuje pohledy kolemjdoucích.