Jak se zbavit holubů na balkoně? Pomůže vám 7 tipů a triků!

Jak se zbavit holubů na balkoně? Pomůže vám 7 tipů a triků!

Prevence před holuby je nejen otázkou estetiky, ale i ochrany zdraví. Problém, který především ve velkých městech tito ptáci přináší, je v přenosu mnoha nemocí, které zahrnují téměř šedesát infekčních onemocnění, a životu nebezpečných parazitů. Eliminace holubů je tak žádoucí a vy byste se měli aktivně zajímat o to, jak se zbavit holubů na balkoně. Nejste na to sami, jelikož my vám poradíme, co pomáhá proti holubům na balkoně! Co na plašení holubů opravdu funguje?

plasic holubu

Jak se zbavit holubů na balkoně?

Možností, jak se zbavit holubů, existuje celá řada. Některé z nich mají krátké trvání, jiné vám pomohou holuby na balkoně eliminovat jednou pro vždy. Samozřejmě humánním způsobem. Na trhu jsou k dispozici například plašiče holubů, gelový lepový odpuzovač holubů, pachový odpuzovač holubů, siluety dravců či přímo jejich plastové modely a v neposlední řadě ochranné sítě, hroty a bodáky. Co pomáhá proti holubům na balkoně a jak se zbavit holubů?

Co pomáhá proti holubům na balkoně?

Abyste holubům nedovolili uhnízdit se na vašem balkoně, je třeba odstranit potenciální zdroj potravy holubů. Nejlepší ochranou je prevence před holuby. Nikdy je nekrmte, ani na balkoně nenechávejte zbytky jídla. Zkontrolujte, zda jsou vaše odpadkové, recyklační a kompostovací koše bezpečně uzavřeny a neposkytují holubům důvod se na váš balkon vracet.

Nedovolte holubům zahnízdit se. Existuje mnoho míst, která holubi považují za dobrá k hnízdění. Nejčastěji hnízdí na římsách, střechách, komínech nebo na půdách, ve venkovních přístřešcích, altáncích a zahradních domcích. Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak se humánně zbavit holubů, je odepřít jim místo na přistání a posed. Dosáhnete toho například pomocí hrotů proti holubům a různých zábran.

Ostny a hroty zabraňují ptákům přistávat a nedovolí jim hledat vhodná místa ke hnízdění. Dá se použít i síťovina. Sítě s dvanáctimilimetrovými až třináctimilimetrovými oky brání holubům dostat se na konkrétní místo. Používají se i na překrytí balkónů. V zahradě a na dvoře nezapomínejte pravidelně ořezávat stromy s hustými větvemi a listy.

Co na plašení holubů?

Vyzkoušejte naše tipy, jak se zbavit holubů na balkoně:

Optický gel

Který plašič holubů je nejúčinnější? Představujeme gelový odpuzovač holubů. Vhodným prostředkem je optický gel, který má při správném použití výborné výsledky. Používá se v multisenzorických discích, které je třeba rozmístit doporučeným způsobem v návodu. Gel se vyrábí z citronely, mátového oleje, agaru a včelího vosku. Holubi vůni máty a citronely nesnášejí.

Před instalací těchto disků vyčistěte oblast, abyste odstranili ptačí feromony. Aplikace optického gelu maskuje feromony a ptactvu způsobuje poruchu vidění. Kdyby se ho holubi přece jen dotkli, je lepkavý, což se jim rozhodně líbit nebude, ale neublíží jim to. Tento zajímavý gel je humánní a esteticky příjemnější než ptačí hroty.

Ultrazvukový plašič holubů

Další dobře fungující odpuzovač holubů je ultrazvukové plašící zařízení. Je malé, diskrétní a dá se umístit kamkoliv. Vydává zvuk, který lidé neslyší, ale ptáci ano. Tento zvuk je pro ně rušivý a rychle je odradí od pobytu a hnízdění v dané oblasti.

Reflexní povrchy

Lesklé reflexní povrchy jsou osvědčeným způsobem, jak se zbavit holubů na balkoně. Předmět, který odráží světlo slunečního svitu a hýbe se ve větru, je zaručený odpuzovač holubů. Můžete použít skleněné kamínky, holografické pásky a reflexní spirálové nálepky, nebo doma najít kousek alobalu či starý kompaktní disk.

plasic holubu

Zvonkohra

Zvuk zvonění vyvolaný prouděním větru pomáhá odpuzovat nechtěné ptačí návštěvníky, navíc se jedná o esteticky příjemný prvek, který vyzdobí váš balkon. Některé zvonkohry mají i reflexní předměty, které jsou ještě účinnější, jelikož holuby odradí i vizuálně.

Gel s éterickými oleji

Gely na odpuzování holubů obsahují éterické oleje, které jsou pro holuby nesnesitelné. Stačí je aplikovat na římsy nebo oblasti, odkud chcete holuby vyhnat. Jsou však jen krátkodobým řešením, protože gel rychle zasychá, nebo jej může pokrýt pyl a prach.