Na zahradě jako doma v obýváku

Na zahradě jako doma v obýváku

Ti z nás, kteří mají rodinný dům nebo chatu k němu mají většinou i zahradu. Zahrada nemusí být nutně velká a rozsáhlá, nemusí být poseta ovocnými stromy a záhonky se zeleninou, může to být i docela malá travnatá plocha před naším domem. Zahrada je vlastně malý kousek přírody, který je jenom náš a pokud na něj mi někoho nepustíme, máme ho sami pro sebe. Když bydlíme ve městě v panelovém domě a chceme vyjít z domu ven, musíme se vhodně obléct, načesat a celkově upravit, aby si lidi na ulici náhodou nemysleli něco špatného. Často potom, pokud ven opravdu nemusíme kvůli práci nebo nějaké domluvené akci, si tento počin rychle rozmyslíme, když vidíme, co všechno to obnáší. Když máme svoji zahradu, je to jiné. Ráno se vzbudíme rozespalí a rozcuchaní, uděláme si hrnek kafe a směle se vydáme ven na čerstvý vzduch, s vědomím, že tam budeme úplně sami.

To, jak bude naše zahrada vypadat, záleží čistě na nás. Může to být jen neudržovaný kus travnaté plochy, který čas od času posekáme, nebo si z ní můžeme udělat místo, kam se můžeme schovat před problémy a utéct před nepříjemnostmi, zkrátka místo, kde se budeme cítit krásně. Ať už chceme mít zahradu bohatě zdobenou, lemovanou záhonky růží a keříky vystříhané do tvarů připomínajících zvířátka, nebo ji chceme jen udržovat v její co nejpřirozenější podobě, je dobré najít si na ní místečko, kde je nám dobře a tak nějak se tam zabydlet. Stejně jako každý interiér je vybavený nábytkem, díky kterému teprve získá svou finální podobu a své „doma“, tak i zahrady mají svůj nábytek.

Zahradní nábytek je vyráběný tak, aby svým designem co nejméně rušil přírodu kolem sebe. Většinou je tedy vyráběný z přírodních materiálů jako je dřevo, nebo alespoň z materiálů, které budí přírodní dojem. Není tedy podmínkou, aby nám na zahradě stál těžký dřevěný nábytek, můžeme využít například i takzvaný umělý ratan, který na první pohled působí jako spleť malých větviček či proutků a vytváří tak přírodní dojem. Zahradní nábytek se však neliší jen svým designem, ale také samotnými druhy nábytku. Nenajdeme v něm skříně ani poličky, jako máme doma v obýváku. Oblíbenou součástí zahradního nábytku je například houpačka nebo altán.

Ať už je naše zahrada malá nebo velká, vždy se na ni najde nějaké místo pro strávení hezkých chvil s přáteli, nebo alespoň pro vytvoření příjemného zázemí pro nás samotné.