Správné barvy jako základ

Správné barvy jako základ

Na to, abyste změnili vzhled vašeho bytu či domu nepotřebujete kupovat drahý nábytek nebo si rozmontovávat a měnit podlahy. Nový nádech vašemu bytu dodá i pouhá změna barev. Možností, jak si vymalovat byt je dnes nespočet. Jednotvárně vymalovaným pokojům už dnes odzvonilo a na řadu se dostávají více barevné stěny. Častou technikou, která se používá zejména v menších pokojích, je barevně vymalovat pouze jednu ze čtyř stěn. Tento efekt nejen že pokoj ozvláštní, ale také nedojde, speciálně u použití tmavé barvy, k optickému zmenšení pokoje. Tento typ malování se tedy používá především u tmavších barev jako je vínově červená nebo naopak u barev hodně výrazných jako je například ostře fialová.

Co se týče volby barev v interiéru, je to podobné jako s oblečením. Měli bychom brát zřetel na to, aby se jednotlivé prvky našeho interiéru vzájemně „nebily“ a hodily se k sobě. Pokud je náš nábytek laděný do jemných barev jako světle béžová, bílá či světle šedá, můžeme si dovolit s barvami více experimentovat. Pokud je ale náš pokoj vybaven jinými výraznými prvky jako například červenou sedačkou, měli bychom být při volbě barev opatrní, abychom se pak doma necítili jako v cirkuse. V neposlední řadě je důležité mít na paměti, že barvy, které si zvolíte budete mít v pokoji minimálně několik měsíců, nebo dokonce let a je žádoucí, abyste se v místnosti cítili dobře. Z tohoto důvodu je  lepší nevolit příliš křiklavé barvy, které se vám mohou za chvíli zprotivit a nemusí být příjemné pro vaše oči. A kde sehnat nejlepší barvy?

Jsme nově otevřená prodejna M. Fusek- PROMAL, která nabízí široký sortiment nejen barev, ale také tmelů, lazur, dekoračních barev, dekoračních systémů, ředidel, sprejů a nářadí. Zkrátka na cokoliv si ohledně malování vzpomenete, u nás najdete. To, že je naše prodejna nová však neznamená, že s barvami začínáme, v oboru se pohybujeme již 36 let, a tak máme bohaté zkušenosti. Součástí naší prodejny je také míchárna, kde vám můžeme namíchat barvu přesně podle vašich požadavků. Neomezujeme se pouze na malování interiérů, namícháme vám i barvy fasádní nebo třeba barvy polyuretanové, které jsou vhodné na nástřik automobilů. Ať už jsi tedy chcete zvelebit pokoj, dům či auto, neváhejte a navštivte naši prodejnu! Náš tým specialistů na barvy ve Valašských Klouboucích se těší na vaši návštěvu.